HomeRynek outdoorNowości z rynku

Łącząc higienę z pielęgnacją. Szwedzki SmellWell dołącza do portfolio Raven

Krakowski Raven poszerza portfolio zachodnich marek outdoorowych. Wychodząc naprzeciw potrzebom specjalistycznych sklepów z obuwiem turystyczno – sportowym, jak i multibrandowych z obuwiem miejskim, dystrybutor włączył do swojej oferty markę SmellWell. Specjalizuje się ona w dostarczaniu produktów absorbujących wilgoć oraz nieprzyjemne zapachy, powodowane przez nagromadzenie w obuwiu bakterii. Ruch ten idealnie wpasowuje się w koncepcję firmy, odważnie inwestującej w rosnące sprzedażowo marki obuwnicze, takie jak Aku, Hoka One One, Kamik czy Teva. SmellWell sprawdzi się jednak również w zachowaniu higieny i świeżości innych produktów, narażonych na gromadzenie wilgoci. Co warto o nim wiedzieć?

Łącząc higienę z pielęgnacją. Szwedzki SmellWell dołącza do portfolio Raven (fot. SmellWell)

Z punktu widzenia zarządzających sklepami outdoorowo – sportowymi SmellWell stanowić będzie wartościowe uzupełnienie ich oferty, bazującej na obuwiu i odzieży dedykowanych aktywności na świeżym powietrzu. Klient końcowy otrzyma z kolei produkt, który pozwoli na jeszcze lepszą pielęgnację i higienę obuwia czy torby wykorzystywanego podczas trekkingu, biegu lub podróżniczych wojaży.

Co jest główną zaletą produktów SmellWell? Na podstawie badań laboratoryjnych przeprowadzonych przez chemików z Chalmers University of Technology w Göteborgu udało się tak dobrać składniki naturalne, aby w efekcie dały one produkt niwelujący działanie bakterii aktywnych w obuwiu i odzieży w związku z intensywnym wysiłkiem fizycznym. W produkcie użyto naturalnego składnika, jakim jest aktywny węgiel (wyodrębniony z… bambusa), który ma na celu wchłanianie wilgoci, będącej głównym powodem nagromadzenia przykrych zapachów. Ponadto w skład produktów SmellWell wchodzą sole oraz minerały higroskopijne, nie ma natomiast chemikaliów szkodliwych dla zdrowia i środowiska naturalnego. Z praktycznego punktu widzenia w jednym opakowaniu znajdziemy dwie saszetki, które będą działać przez około trzy miesiące od momentu otwarcia. Co oczywiste, produkt opracowany w szwedzkich laboratoriach został poddany restrykcyjnym testom w terenie, z udziałem profesjonalnych sportowców.

Łącząc higienę z pielęgnacją. Szwedzki SmellWell dołącza do portfolio Raven (fot. SmellWell)

Produktem końcowym jest woreczek zawierający aktywny węgiel. Wykonany został on z cienkiej włókniny, co zapewnia swobodny przepływ powietrza oraz wilgoci. Taka konstrukcja działa niczym membrana, co pozwala na szybkie absorbowanie nieprzyjemnych zapachów. Dla zapewnienia ochrony podczas transportu i komfortu użytkowania woreczek został wyposażony w dodatkową osłonę z mikrofibry.

Warto zaznaczyć, iż produkty SmellWell mają zastosowanie nie tylko w pielęgnacji obuwia (również narciarskiego) i odzieży, ale i innych produktów, których nie należy prać w pralce. Tym samym doskonałe sprawdzają się one w przypadku konserwacji toreb, plecaków, ochraniaczy i innych produktów będących narażonych na gromadzenie wilgoci, równocześnie wymagających ręcznego lub chemicznego czyszczenia.

Łącząc higienę z pielęgnacją. Szwedzki SmellWell dołącza do portfolio Raven (fot. SmellWell)

W związku z dystrybucją poprzez Raven, SmellWell dostępny będzie w czołowych sklepach outdoorowo – sportowych, jeszcze od listopada b.r.

Dodatkowych informacji udziela:

 • Piotr Miecznik – Specjalista ds. Marketingu, Raven Spółka Jawna, tel. 12 628 51 95 wew. 6, e-mail: marketing@ravenco.eu
 • Michał Lasocki – Brand Manager, Raven Spółka Jawna, tel. 12 628 51 95 wew. 1, e-mail: kontakt@ravenco.eu

***

SmellWell – szwedzka firma dostarczająca innowacyjne produkty dla ludzi preferujących aktywny tryb życia. W ofercie posiada naturalne rozwiązania mające na celu absorpcje przykrych zapachów oraz wilgoci. Początek prac nad koncepcją produktów miał miejsce w 2012 roku. W ciągu kolejnych dwóch lat udało się opracowań finalny produkt, z sukcesem wprowadzony na szwedzki rynek. Naturalnym etapem było wprowadzenie brandu na inne rynki zbytu – zarówno do państw Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych, jak i w bardziej egzotyczne rejony, m.in. do Korei Południowej czy Republiki Południowej Afryki.

Więcej informacji na https://smellwell.com.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1
 • comment-avatar
  Marcin 4 lata ago

  Taka konstrukcja działa niczym membrana, co pozwala na szybkie absorbowanie…

  Czy membrana pozwala na absorbowanie wilgoci?
  Uważam, że wręcz przeciwnie.