HomeNowości z rynkuLeksykon Polskich Marek

Leksykon Polskich Marek: Pinpack Packrafting

Ruch na polskim rynku producentów w branży outdoor stopniowo wzrasta. Z powodzeniem działają u nas firmy oferujące produkty dla szerokiej rzeszy klientów, jak również te bardziej niszowe, specjalistyczne. Bez wątpienia jedną z takich firm jest Pinpack Packrafting – marka zrodzona z pasji do przygód i wody.


Pinpack Packrafting to jedyny polski producent packraftów – ultralekkich i kompaktowych pontonów, których podstawową cechą jest możliwość łatwego spakowania i przenoszenia w plecaku. Rozwiązanie to umożliwia łączenie różnych dyscyplin (trekking, rowery, a nawet skitoury) oraz przeżywanie mniejszych i większych przygód (w tym mikrowypraw) na łonie natury, w terenie urozmaiconym przez rzeki, jeziora lub poszarpaną linię brzegową morza.

Packraft marki Pinpack (fot. 4outdoor)

Packrafty marki Pinpack wykonane są z wytrzymałego i lekkiego materiału. W produkcji nie wykorzystuje się kleju – wszystkie elementy są zgrzewane, aby zapewnić najwyższą jakość. Wytrzymałość całej konstrukcji jest niewiarygodna – packraft można na przykład z powodzeniem wykorzystać jako materac w trakcie biwaku. Gdyby jednak doszło do uszkodzenia, przebity materiał możemy łatwo naprawić – w każdych warunkach – z pomocą dołączonego do packrafta, specjalnego zestawu.

Packraft Amundsen II w wersji otwartej oraz z pokładem (fot. www.pinpack.eu)

W ofercie Pinpack Packrafting nie znajdziemy zbyt wielu produktów. Aktualnie w sprzedaży dostępne są dwie wersje drugiej odsłony packraftu Amundsen. Wersja podstawowa kosztuje 2900 zł, jest dostępna w 4 kolorach i waży 4,18 kg (cały zestaw). Druga wersja – z pokładem – kosztuje 3400 zł, dostępna jest w dwóch kolorach i waży 4,79 kg (cały zestaw).

Packrafting w Patagonii (fot. www.pinpack.eu)

Pinpack Packrating nie produkuje wioseł, kasków, kamizelek czy innych akcesoriów – te są jednak dostępne w internetowym sklepie firmowym: https://packrafting.pl/

Packrafting w Gruzji (fot. www.pinpack.eu)

Zaawansowane materiały i technologie wpływają na wysoką cenę końcową, która choć w porównaniu do zagranicznych producentów jest konkurencyjna, nadal może stanowić wysoką barierę wejścia w nową aktywność dla potencjalnych klientów. Dlatego też Pinpack oferuje możliwość wypożyczenia packraftów. Koszt wypożyczenia jednego packrafta na weekend to 150 zł.

Packrafting w Kolumbii (fot. www.pinpack.eu)


Profil firmy

Marka: Pinpack Packrafting

Strona www: www.pinpack.eu

Adres e-mail: office@pinpack.eu

Podstawowe produkty: Packrafty – ultralekkie, ale wysoce wytrzymałe pontony, stosowane również w warunkach ekstremalnych; zapewniają podróżnikowi możliwość spakowania takiego sprzętu do plecaka razem z innymi rzeczami potrzebnymi w podróży.

Główna siedziba firmy: Katowice

Lokalizacja produkcji: Bielsko Biała

Główny rynek zbytu: Polska i eksport

Zagraniczne rynki zbytu: Kraje UE

Liczba zatrudnionych pracowników: Firma rodzinna

Charakterystyka produktów: Packrafty czyli lekkie, ale niezwykle wytrzymałe pontony, które można spakować do plecaka. Wytrzymałość packraftów pozwala spływać nimi zarówno na górskich rzekach, jak i nizinnych.

Krótka historia marki: Pinpack Packrafting to firma rodzinna stworzona przez Karinę i Marcina Zdybał. Na początku była ich fascynacja packraftingiem. Gdy sami go odkryli chcieli przybliżyć innym osobom w Polsce taką formę spędzania czasu. Niestety w tamtych latach taki sprzęt można było sprowadzić tylko zza oceanu, a i cena nie była zachęcająca. Stąd pojawił się w 2015 r. pomysł wyprodukowania packraftów w Polsce i tak w maju 2016 r. po przeszło rocznych testach prototypów trafił do sprzedaży pierwszy model Pinpack Amundsen. Amundsen został stworzony dla podróżników, którzy potrzebują zadbać o swój komfort i bezpieczeństwo podczas dłuższych wypraw i przewieźć więcej bagażu. Dzięki temu jest to też model idealny do bikeraftingu (gdy na pokład chcemy zabrać także nasz rower).

Marcin Zdybał – założyciel marki Pinpack Packrafting (fot. 4outdoor.pl)

Komentarz właściciela:

Packrafting to bardzo młody sport w Europie, który dopiero zdobywa sobie serca ludzi lubiących obcować z naturą, ale kto raz spróbował tej niezależności w podróżowaniu ten już nie wyobraża sobie podróży bez packrafta. W tej chwili opracowujemy kolejny model, który skierowany będzie do wszystkich, którzy kochają mikrowyprawy i nie potrzebują zabierać bardzo dużego bagażu ze sobą. Pozwoli to jeszcze mocniej zredukować wagę packrafta i gabaryty.

***

Zapraszamy również do pozostałych artykułów w naszym cyklu poświęconym polskim producentom.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0