HomeNowości z rynku

Modnie i praktycznie – Smartwool prezentuje nowe linie skarpet miejskich z wełny merino

Jednym z corocznych elementów jesienno-zimowej kolekcji odzieży w sklepach outdoorowych jest linia technicznych skarpet, dedykowanych aktywnościom w górach, na stokach czy na podróżniczym szlaku. W przypadku Smartwoola – czołowego amerykańskiego producenta bielizny i skarpet z wełny merino – jej rdzeń od lat stanowią linie Classic oraz Phd®. W zależności od przeznaczenia dostępne są one w różnych konfiguracjach – zarówno pod względem składowych materiału, kroju, długości, wzorów i kolorów. Łączącym je spoiwem zawsze jednak pozostawał techniczny charakter oraz wełna merino jako materiał bazowy. W kontekście bieżącego sezonu Smartwool wyszedł jednak również naprzeciw oczekiwaniom miłośników skarpet o nieco bardziej uniwersalnym, wręcz miejskim charakterze. W kolekcji pojawiły się modele o mocno nieszablonowych, drukowanych wzorach, komponowanych z oryginalnymi kolorami. Oto co warto wiedzieć o liniach Curated Socks oraz CHUP Socks.

Modnie i praktycznie – Smartwool prezentuje nowe linie skarpet miejskich z wełny merino

Nowy design podkreśla indywidualność oraz odzwierciedla nieszablonowe podejście do kolejnych projektów realizowanych przez amerykańskiego producenta. Dostrzegając konieczność rozwoju swojej oferty, związanej ze wzrostem oczekiwań finalnych odbiorców i coraz większą tendencją do łączenia cech produktów miejskich z technicznymi, Smartwool zaproponował linie Curated oraz CHUP. Druga z nich zaliczana jest do większej kategorii, definiowanej – i opisywanej w katalogach – jako Signature Socks, obejmującej modele znane już w poprzednich latach, m.in. Diamond Jim, Sulawesi, Margarita czy Saturnsphere. Inspiracją do powstania obu linii na poziomie designu były wzory zaczerpnięte z tradycji świątecznych (CHUP) oraz kulturowych, związanych z motywami plemiennymi Indian (Curated). Co istotne, obie serie w 100% wykonane zostały na terenie Stanów Zjednoczonych.

Modnie i praktycznie – Smartwool prezentuje nowe linie skarpet miejskich z wełny merino

W nowych modelach bazę ponownie stanowi wełna, pozyskiwana od nowozelandzkich owiec rasy merynosów. Na jej fenomen składa się wiele czynników. Świetna oddychalność, wzorowe odprowadzanie wilgoci, sprężystość i wytrzymałość włókien, ochrona przed bakteriami czy nawet większa od tradycyjnej wełny przyjemność w dotyku – zalety merino można mnożyć. Przekłada się to na wyniki sprzedażowe bazujących na wełnie merynosów produktów. W segmencie sklepów outdoorowych udział Smartwoola na olbrzymim rynku Stanów Zjednoczonych szacowany jest na poziomie ok. 80% ogólnej wartości sprzedaży!

Modnie i praktycznie – Smartwool prezentuje nowe linie skarpet miejskich z wełny merino

Smartwool CURATED Socks

Znakiem rozpoznawczym casualowej serii Curated jest wysokiej jakości nadruk, bazujący na oryginalnych wzorach i barwnych kolorach. Inspiracją do jego powstania była kultura rdzennych ludów obu kontynentów amerykańskich. Wykonany został on metodą 360 stopni, pozwalającej na osiągnięcie wyjątkowego efektu i trwałości widocznej nawet przy naciągniętym materiale. Wszystkie modele dostępne są lekkiej wersji Ultra Light. Dodatkowo wygodę poprawia płaska technika zakończenia splotu włókiem w okolicy palców. Seria Curated Socks to połączenie unikatowego stylu z wszelkimi zaletami wynikającymi z użycia wełny merino. Przeznaczona jest ona zwłaszcza do użytku w mieście, ale – przy odpowiednio dobranym obuwiu – sprawdzi się również w mniej wymagającym terenie pozamiejskim, także w warunkach łagodnej zimy. Skład materiałowy: 53% – wełna merino, 43% – nylon, 3% – elastan, 1% poliester.

Smartwool CURATED Socks

Smartwool CHUP Socks

Linia CHUP to klasycznie tkane skarpety, wzbogacone o wzory inspirowane tradycją świąteczną. Gęsty splot włókien pozwolił tu na zastosowanie wysokiej ilości wełny merino, sięgającej niemal 80% ogólnego składu materiałowego. Dla zapewniania wygody w skarpetach zastosowano płaską konstrukcję w okolicy ścięgna Achillesa. Posiadają one też większy poziom amortyzacji w stosunku do serii Curated, co  wiąże się z optymalną absorpcją wstrząsów, a tym samym mniejszym zmęczeniem stóp podczas dłuższego marszu. Skład materiałowy: 79% – wełna merino, 19% – nylon, 2% – elastan.

Smartwool CHUP Socks

Wartym wspomnienia jest fakt, iż kolorystyczne wersje skarpet nie ograniczają się tylko do kolekcji lifestylowej. Z roku na rok obejmują coraz większą partię skarpet specjalistycznych – przeznaczonych do trekkingu, biegania, narciarstwa czy aktywnej turystyki.

***

SMARTWOOL jest amerykańskim brandem, specjalizującym się w produkcji skarpet i bielizny bazujących na wysokiej jakości wełnie z nowozelandzkich owiec rasy merynosów. Brand należy do globalnego koncernu VF Corporation i razem z marką Icebreaker odpowiada za ok 60% światowej produkcji wyrobów z merino. Ponadto, w samym tylko segmencie skarpet Smartwool posiada ok. 80% udział w amerykańskich, specjalistycznych sklepach outdoorowych. W czerwcu 2014 roku producent znalazł się na prestiżowej liście 50 najbardziej rozpoznawalnych marek sportowych na świecie według organizacji Brand Strength Index. Marka wciąż jest przy tym intensywnie rozwijana, o czym świadczą sukcesywnie wprowadzane, nowe rozwiązania w obszarach takich jak nowe linie produktowe, technologia produkcji czy modny design.

Więcej informacji na http://www.smartwool.com.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0