HomeRynek outdoor

OutDoor Friedrichshafen 2019 odwołane

Organizatorzy targów outdoorowych we Friedrichshafen zakomunikowali właśnie, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom tegoroczna impreza planowana na 17-19 września nie odbędzie się. Próba stworzenia nowego i alternatywnego formatu dla przeniesionych do Monachium letnich targów OutDoor zostaje zatem odłożona w czasie.

Organizatorzy OUTDOOR Friedrichshafen 2019 (fot. outdoor-friedrichshafen.com)

Organizatorzy nie kończą jednak prac nad nową koncepcją, chcąc dać czas jej zwolennikom nad wypracowanie lepszego pomysłu na targi.

Klaus Wellmann, Chief Executive Officer Messe Friedrichshafen, tak komentuje decyzję:

Zebraliśmy wiele słów zachęty oraz zanotowaliśmy dobry poziom zgłoszeń od silnych producentów ma nowe targi Outdoor Friedrichshafen. Przystąpiliśmy również do fazy implementowania pomysłów, aby przygotować pierwszą imprezę według nowego formatu. Jak się jednak okazało nie byliśmy w stanie wygenerować wystarczającego odzewu na te działania ze strony branży, z którą łączy nas tak wiele. W związku z tym wstrzymujemy nasze działania w segmencie outdoor, pozostawiając świadomie datę imprezy, oraz kierunki jej rozwoju otwarte.

Od samego początku pomysł konkurencyjnej letniej (lub wczesnojesiennej) imprezy dla międzynarodowej branży wydawał się karkołomny. Po demokratycznej decyzji European Outdoor Group targi OutDoor przeniesione zostały do Monachium. Niedawno odbyła się pierwsza edycja OutDoor by ISPO, która zebrała generalnie pozytywne komentarze. Wszyscy zdają sobie jednak sprawę, że nawet przez organizatorami imprezy w Monachium stoją duże wyzwania związane z dalszym rozwojem letniej imprezy. Tym bardziej nie dziwi brak zainteresowania głównych graczy szukaniem alternatywnych rozwiązań, trzeba mieć na uwadze, że mogły one pośrednio wpływać na jedność branży.

Źródło: Messe Friedrichshafen

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0