HomeImprezy outdoor

Pierwszy bieg Salomon Trail Running rozstrzygnięty!

Poznań w sobotni poranek nie zachęcał do wyjścia z domu, było przenikliwie zimno, szaro i deszczowo. Mimo to prawie 150 zawodników punktualnie stawiło się na linii startu Malta Trail Running i z uśmiechami na twarzach zainaugurowało tegoroczny cykl Salomona.

Salomon Trail Running, logo1

Maltańską trasę zaprojektował jeden z najlepszych orientalistów w kraju, Remik Nowak, udowadniając, że można wytyczyć 8km w środku miasta tak, jakby to był naturalny teren. A zaczął od skromnej polany…

Salomon Trail Running 2009 – Poznań, Malta

Nerwowe dreptanie na mokrej trawie, kilka słów od organizatorów i zawodnicy wystartowali w kierunku sosnowej alei. Po dwustu metrach wbiegli na kawałek przysypanej igliwiem asfaltowej ścieżki i po kilku minutach już ścigali się na miękkich, leśnych duktach. Na szerszych alejkach, wzdłuż jeziora i na płaskich odcinkach komfortowo mogli się wyprzedzać, podczas gdy wąskie ścieżki uniemożliwiały bieg ramię w ramię. Na kilku podbiegach tempo zdecydowanie malało, szczególnie pod koniec stawki, ale za to ostre, czasem błotniste zbiegi – choć krótkie – dostarczały dawkę adrenaliny. Skupieni na wyniku i jak najszybszym dotarciu do mety zawodnicy prawdopodobnie nie zwracali uwagi na zmieniające się krajobrazy, choć mamy nadzieję, że kilku doceniło ukryty strumień, zarośnięte mchem drzewa, świeże liście w rzadko odwiedzanych zagajnikach i ukryte przed słońcem wzniesienia. 

Niemal od początku stawce przewodził ścisły peleton i pod względem sportowym zyskał zasłużone uznanie pozostałych. Największe jednak brawa rozległy się dla słynnej już postaci poznańskich (i nie tylko) biegów – Pani Parasolki czyli Marii Pańczak. Trzykrotnie starsza od najmłodszych zawodników zebrała owacje na stojąco, gdy we wspaniałym stylu zamknęła rywalizację. Takiej determinacji i dobrego humoru życzymy wszystkim w następnych edycjach cyklu i już dziś zapraszamy 10 maja na Bieg Magurki w Bielsku-Białej. Tam też powtórzymy wręczanie nagród nie tylko najlepszym, ale i tym, którzy mają szczęście: na Malcie sporych emocji dostarczyło losowanie odzieży i akcesoriów dla biegaczy marki Salomon oraz przeznaczonego specjalnie dla sportowców zegarka Suunto. W kolejnych edycjach będziemy powtarzać tak miłe zakończenie.

Wyniki

Kobiety:

1. Agnieszka Golak 31:28
2. Barbara Sobczyk 32:02
3. Dorota Kwiatkowska 35:07
4. Karolina Majewska 37:20
5. Karolina Konopka 37:54

Mężczyźni:

1. Maciej Łucyk 26:35
2. Piotr Karasiewicz 27:52
3. Bogdan Fabiański 28:12
4. Tomasz Wlazik 29:34
5. Artur Kurek 29:56

Pełne wyniki, ranking oraz zdjęcia znajdują się już na stronie www.trailrunning.pl

Monika Strojny

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0