HomeNowości z rynku

TX – jesienny odlot

Po wakacjach nie należy zwalniać tempa. Wprost przeciwnie – jesień to idealny czas na realizowanie pasji: rowerowych, motocyklowych, a nawet… lotniczych.

Świetnym ich towarzyszem będzie zegarek z najnowszej kolekcji TX Pilot Series. Sztab niemieckich inżynierów z laboratorium w Pforzheim wyposażył je w zaawansowane technologicznie funkcje, niedostępne w zwykłych, analogowych zegarkach.

Zastosowana tu funkcja fly – back chronograph umożliwia odliczanie czasu „na żądanie". Wskazówka chronometru, odmierzywszy określony odcinek, wraca do punktu wyjścia – a mechanizm (z dokładnością do 1/5 sekundy) oblicza czas powrotu wskazówki, który następnie zostaje odliczony w kolejnym pomiarze. Dzięki temu zachowana zostaje jego dokładność. Funkcja ta – stosowana początkowo w zegarkach dla zawodowych pilotów – jest już dostępna amatorom lotów balonem, skoków na bungee, kite – surfingu czy żeglowania. Dla ceniących te dyscypliny ważną funkcją będzie również tachometr – pozwala on określić prędkość, z jaką się poruszamy.  

Timex. TX Pilot SeriesTimex, TX Pilot Series

To nie koniec możliwości zegarka: na jego tarczy można równocześnie odczytać wskazania dla dwóch stref geograficznych, umieszczono tu ponadto dwa chronografy wskazujące minuty i godziny. Wskazówki i indeksy godzin pokryto specjalną powłoką, umożliwiającą odczytanie wskazań w warunkach utrudnionej widoczności. Każdy model charakteryzuje szafirowe – odporne na zarysowania – szkiełko i wodoodporność klasy 10 ATM.

TX łączy zaawansowaną technologię z wyrafinowanym wzornictwem autorstwa włoskiego designera Giorgio Galli’ego. Inspiracją dla projektanta była współczesna awionika i sportowa funkcjonalność. Dlatego – obok przejrzystej tarczy, (co ważne przy takim nagromadzeniu funkcji) – na uwagę zasługuje subtelność detali. Pomarańczowa lub żółta wskazówka, sygnatura TX na koronce, a także znakomity dobór kolorystyczny modeli to znaki rozpoznawcze tej kolekcji. Zegarki utrzymane są w odcieniach brązu, czerni i bieli i dostępne na skórzanych paskach bądź bransoletach ze stali nierdzewnej klasy chirurgicznej (316 L). Przygotowano ponadto modele z elementami platerowanymi 18-karatowym różowym złotem.

Cena: 1560-1790 PLN; do nabycia w sieci salonów Apart w całym kraju.

Aleksandra Stasiak
Omega Comunication

Nowszy news
Starszy news

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0