HomeRynek outdoor

Rekordowe obroty w historii Intersport

W styczniu 2010 roku sieć INTERSPORT Polska S.A. odnotowała rekordowe przychody ze sprzedaży w całej 22-letniej historii Spółki. Osiągnięte obroty były wyższe o 8,7% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.


W opublikowanym 2 lutego br. raporcie bieżącym Spółka INTERSPORT Polska S.A. poinformowała o osiągniętych w styczniu 2010 roku przychodach ze sprzedaży, które wyniosły 34.655 tys. zł. i były wyższe o 8,7% w stosunku do analogicznego okresu 2009 roku. Spółka odnotowała wówczas przychody w wysokości 31.868 tys. zł., które już wtedy były wyższe o ponad 55% w stosunku do stycznia 2008 roku i tym samym stanowiły swoisty rekord Spółki.

Istotny wpływ na wzrost przychodów Spółki, miała mroźna zima oraz zbliżający się sezon zimowych ferii szkolnych, które implikowały zwiększone zainteresowanie klientów ofertą sprzętu sportowego w salonach INTERSPORT. Główny wolumen sprzedaży stanowiły: ciepła bielizna, odzież zimowa oraz buty i sprzęt narciarsko-snowboardowy. Największe wzrosty sprzedaży odnotowano w grupach asortymentowych: kaski, bielizna i gogle.

„Styczniowy rekord sprzedaży jest niewątpliwie efektem sprzyjającej pogody, trafienia z kolekcją zimową w gusta klientów oraz wynikiem systematycznej pracy w salonach związanej z czytelną ekspozycją towaru i wysokim poziomem obsługi klienta. Nie sądziliśmy, że zdołamy pobić zeszłoroczny wynik, który już wówczas był dla nas dużym osiągnięciem. Obecnie liczymy na to, że pozytywna tendencja wzrostu przychodów utrzyma się w nadchodzących miesiącach 2010 roku." – komentuje Artur Mikołajko, prezes zarządu INTERSPORT Polska S.A.

Źródło: INTERSPORT

KOMENTARZE

WORDPRESS: 2
 • comment-avatar
  Anonim 14 lat ago

  wysokim poziomem obsługi.

  • comment-avatar
   Anonim 14 lat ago

   ceny. jak dla mnie to tam jest strasznie drogo, jak nie ma promocji to nie ma co kupować