HomeRynek outdoor

Warszawskie rekordy turystyczne

Ponad 43 tys. osób odwiedziło XV Targi Turystyki i Wypoczynku LATO oraz XVIII Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw, które odbyły się w 2010 roku w Warszawie w Centrum MT Polska.

Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw, logo

W sumie obie imprezy zgromadziły ponad 1 000 wystawców, wśród których znaleźli się m.in.: touroperatorzy, przewoźnicy, biura podróży, hotele, obiekty SPA i organizacje turystyczne. Na targach swoje oferty zaprezentowali przedstawiciele z ponad 60 krajów z całego świata, nie zabrakło również licznych rodzimych propozycji wyjazdów i pobytów z różnych regionów Polski. Kolejna XVI edycja Targów LATO odbędzie się w dniach 1-3 kwietnia 2011 roku, a XIX Targi TT Warsaw odbędą się już tradycyjnie jesienią – w dniach 22-24 września 2011 roku.

Tegoroczne edycje targów turystycznych zakończyły się sukcesem, o czym świadczy pokaźna liczba wystawców i zwiedzających. Targi LATO są jedyną imprezą w Warszawie z tak dużą i wszechstronną letnią ofertą turystyczną skierowaną do klientów indywidualnych. Dlatego tak chętnie i w tym roku były odwiedzane przez osoby poszukujące atrakcyjnych propozycji wakacyjnych.

Przez dwa dni targi odwiedziło ponad 23 tys. osób. Już teraz obiecująco zapowiadają się kolejne edycje naszych targów turystycznych w 2011 roku – mówi Anna Chwalczyk, szef projektów targów LATO i TT Warsaw.

Na targach LATO 2010 zaprezentowało się ponad 360 wystawców. Przedstawione zostały m.in. oferty z Francji, Chorwacji, Włoch, Dominikany, Norwegii, Danii, Niemiec, Litwy, Polski, Bułgarii, Senegalu, Białorusi i RPA, a także wielu regionów Polski. Osoby szukające pomysłu na wakacje w jednym miejscu mogły zapoznać się i porównać dostępne na rynku propozycje wyjazdów, wycieczek i pobytów turystycznych. Na zwiedzających czekały również konkursy z atrakcyjnymi nagrodami oraz oferty ze specjalnymi cenami.

Podczas targów miała miejsce również specjalna akcja „Bezpieczne LATO” zorganizowana wspólnie z 11 partnerami służb publicznych i agend rządowych. Dla dzieci, młodzieży i towarzyszących im rodziców dedykowane były specjalne interaktywne punkty informacyjne oraz miejsca zabaw, w których można było dowiedzieć się jak bezpiecznie spędzić wakacje. Poruszano również wiele istotnych tematów jak kwestie narkotyków, AIDS, ruchu drogowego, bezpieczeństwa w mieście, zachowania się nad wodą oraz w lesie.

Z kolei tegoroczne Targi TT Warsaw zgromadziły ponad 700 wystawców z Polski i zagranicy. Swoje oferty zaprezentowały 63 kraje, w tym 34 na stoiskach narodowych. Wystawcy przedstawili kompleksowe propozycje zagranicznych oraz krajowych wyjazdów, wycieczek, hoteli, uzdrowisk, SPA, ze szczególnym uwzględnieniem zimowych ofert w tym ośrodków narciarskich.

Targi były również okazją do międzynarodowej promocji polskich regionów. Trzem dniom targów towarzyszył program szkoleń, seminariów, konferencji przygotowany przez ekspertów, skierowany nie tylko do przedstawicieli branży turystycznej. TT Warsaw były też okazją do spotkań ze znanymi globtroterami, których gościem specjalnym był Marek Kamiński. Dla zwiedzających przygotowano również liczne pokazy, konkursy i degustacje. Krajem Partnerskim TT Warsaw 2010 była Słowacja.

Targi TT Warsaw są najważniejszym wydarzeniem branży turystycznej w Polsce. Ponownie w roku 2010 sprawdziły się jako doskonałe miejsce nawiązywania kontaktów biznesowych i rozmów o turystyce. W ostatniej edycji spośród 19,5 tys. zwiedzających, prawie 12 tys. stanowili właśnie przedstawiciele rynku turystycznego. Warto wspomnieć, że podczas TT Warsaw 2010 mieliśmy zaszczyt gościć również ponad 200 VIP-ów, wśród których znaleźli się liczni ambasadorowie i przedstawiciele polskich władz państwowych – dodaje Anna Chwalczyk.

Organizatorem targów LATO i TT Warsaw są MT Targi. Obie imprezy turystyczne odbywają się w warszawskim Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56 C.

Anna Omelańska
Kinga Szkutnik

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0