HomeNowości z rynku

Lorpen wprowadza nowe modele skarpet

Lorpen, lider w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości skarpet outdoorowych oraz skarpet do sportów zimowych, rozszerzył swą kolekcję skarpet Tri Layer. Wiosną 2011 roku zostanie wprowadzony nowy model Trial Runner, w wersji zarówno męskiej jak i żeńskiej.

Dodatkowo, opierając się na popularności jaką zdobyły kolekcje skarpet Lorpen skierowane do dorosłych użytkowników, marka wprowadziła nową skarpetę wykonaną z wełny merino, zaprojektowaną specjalnie dla dzieci.

Nowa skarpeta Lorpen Tri Layer Trail Runner jest efektem połączenia naturalnych i sztucznych włókien, dzięki czemu wilgoć jest utrzymywana z dala od stóp. Skarpeta pozwala w sposób optymalny wykorzystać zalety obuwia do biegów przełajowych (absorpcja wstrząsów, ochrona stopy podczas zbiegów, dopasowanie, brak otarć). Skarpeta Trail Runner została wykonana w technologii Tri Layer, gdzie trzy warstwy przędzy zostały połączone razem dla stworzenia lekkiej, wygodnej i wytrzymałej skarpety biegowej.

Pierwsza warstwa, umieszczona najbliżej skóry, została wykonana z włókien Coolmax – syntetycznych włókien mających pochłaniać wilgoć z powierzchni skóry. Druga warstwa, albo warstwa pośrednia, została wykonana z włókien Tencel, naturalnych włókien zdolnych przyjąć znacząca ilość wilgoci po tym, jak ta przedostanie się przez warstwę wykonaną z Coolmax. Trzecia warstwa z kolei, wykonana jest z nylonu – odpowiada za trwałość czyniąc skarpetę wytrzymałą. Włókna nylonowe zostały wykorzystane w większej ilości w okolicach palców, pięty i piszczeli, czyli tam gdzie skarpeta podlega największym obciążeniom.

Trail Runner zabezpiecza stopę przed kamykami, mogącymi dostać się do wewnątrz skarpety i powodować obtarcia. Model jest dostępny w różnych opcjach grubości, zarówno dla mężczyzn jak i kobiet.

Bazując na informacji zwrotnej uzyskanej od dojrzałych użytkowników, Lorpen z wprowadza model Jr. Light Hiker (TKW). Wykonana w ten sam sposób jak wersja dla dorosłych użytkowników, skarpeta jest doskonałym wyborem dla dzieci lubiących przebywać w outdoorowym środowisku i potrzebujących czegoś więcej niż tylko zwykłej, bawełnianej skarpetki wykonanej w mniejszym, dziecięcym rozmiarze. TKW jest skarpetą sportową, wykonaną w 38% z wełny merino, w 37% z włókien akrylowych, w 15% z nylonu i w 10% z Lycry. Jest wytrzymała i niewymagająca w pielęgnacji.

Z zadowoleniem obserwujemy jak coraz więcej i więcej dzieci cieszy się outdoorem i chcielibyśmy utrzymać ten trend – mówi Colin Sanders, vice prezydent działu sprzedaży i marketingu marki Lorpen North America. – Posiadanie wygodnych skarpet i suchych pozbawionych obtarć stóp, jest jednym z najważniejszych elementów przyjemnego uprawiania hikingu, a dzieci nie muszą wcale używać gorszego sprzętu – podkreśla.

Źródło: www.outdoorindustry.org

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0