HomeRynek outdoor

Zwycięzcy ispo Outdoor Award 2011

Kolejny raz produkty zgłoszone do nagrody ispo Outdoor Award nie zawiodły różnorodnością i wysoką jakością. Międzynarodowe jury miało naprawdę trudny wybór, dlatego zdecydowano się przyznać po dwie nagrody w każdej z trzech kategorii: Hardgoods, Softgoods i Accessories.

Zwycięzca w kategorii Hardgoods (1): Zestaw Cable Comfort Via Ferrata Set marki Edelrid

Zestaw Cable Comfort Via Ferrata Set marki Edelrid jest innowacją w dziedzinie bezpieczeństwa i komfortu we wspinaczce po linach poręczowych. Przekonujące rozwiązania szczegółów i wysoka jakość rzemiosła skłoniły jury do określenia Cable Comfort Via Ferrata Set jako „produktu znakomicie wykonanego pod każdym względem”.

Cable Comfort Via Ferrata Set marki EdelridCable Comfort Via Ferrata Set marki Edelrid

Wyposażony w opatentowane karabinki Edelrid OneTouch nagrodzony zestaw oferuje niespotykaną dotąd wygodę. Opatentowany mechanizm z automatycznym zamkiem może być szybko otwarty przez proste zaciśnięcie dłonią na uchwycie. Laserowo formowany, wyjątkowo płaski kształt karabinka zwiększa bezpieczeństwo i swobodę oraz zapobiega uszkodzeniom w przypadku obciążenia wzdłuż osi poprzecznej.

Zwycięzca w kategorii Hardgoods (2): Lina Diablo 10.2 Unicore marki Beal

Diablo 10.2 jest pierwszą liną do użytku outdoorowego wyprodukowaną w technologii Unicore. Jest to technologia produkcji, która pozwala połączyć rdzeń z oplotem bez pogorszenia giętkości liny. To z kolei eliminuje poślizg oplotu nawet w najtrudniejszych sytuacjach – jeśli oplot ulegnie rozdarciu, rdzeń wciąż pozostaje z nim połączony. Mała średnica liny zwiększa jej elastyczność, podczas gdy gruby, odporny na przetarcia i gęsto tkany oplot minimalizuje zużycie.

Lina Diablo 10.2 Unicore marki BealLina Diablo 10.2 Unicore marki Beal

„Modelem Diablo 10.2 Unicore marka Beal zainicjowała przełomowy proces produkcji lin wspinaczkowych. Nowa technologia produkcji oferuje zwiększone bezpieczeństwo i optymalizuje wygodę prowadzenia, a także maksymalny komfort dla wielu zastosowań zarówno na panelu, jak i w warunkach outdoorowych” – zachwala jury ispo Outdoor Award.

Zwycięzca w kategorii Softgoods (1): Kurtka Snæfell Jacket marki 66° North

Wykonana z elastycznego materiału Polartec NeoShell kurtka Snæfell Jacket jest przeznaczona dla najbardziej wymagających użytkowników. Wyjątkowo ergonomiczny krój zarówno męskiej jak i damskiej wersji wywarł ogromne wrażenie na jury. Dodatkowe cechy wyróżniające ten model to preformowane rękawy na łokciach i wykonane w technologii bezszwowej ramiona, zapewniające maksymalną swobodę ruchu. Dzięki tkaninie Polartec NeoShell kurtka jest wiatroszczelna, wodoodporna i znakomicie oddycha.

Kurtka Snæfell Jacket marki 66° NorthKurtka Snæfell Jacket marki 66° North

„Ze względu na zaawansowany technicznie materiał Polartec NeoShell kurtka Snæfell Jacket oferuje wyjątkowe możliwości zastosowania w różnorodnych sytuacjach. Doskonałe wykończenie i sprytne rozwiązanie detali dopełnia wysoką jakość całej koncepcji, odpowiedniej dla szerokiej grupy outdoorowych sportowców” – ocenia jury.

Zwycięzca w kategorii Softgoods (2): Kurtka Eiger Extreme Felsturm Jacket Men marki Mammut

Przy doborze odpowiedniego sprzętu na długą i wymagającą wspinaczkową turę najważniejszymi kryteriami są waga i oddychalność. Kurtka Eiger Extreme Felsturm Jacket Men marki Mammut spełnia te wymogi. Zupełnie nowy materiał Active Shell marki Gore-Tex i stworzony wyłącznie na użytek Mammuta zamek spiral zipper marki YKK udowadniają, że projekt w wyraźny sposób skupia się na minimalizacji wagi i objętości po spakowaniu, przy jednoczesnej maksymalizacji oddychalności i właściwości użytkowych kurtki.  

Kurtka Eiger Extreme Felsturm Jacket Men marki MammutKurtka Eiger Extreme Felsturm Jacket Men marki Mammut

„Wyjątkową cechą kurtki Eiger Extreme Felsturm jest znakomite wykorzystanie materiału Gore-Tex Active Shell w połączeniu z innowacyjnym zamkiem i dobrze przemyślanym projektem. Dzięki minimalnym rozmiarom po spakowaniu i niskiej wadze kurtka staje się niezbędnym towarzyszem aktywnego, górskiego sportowca” – chwali jury.

Zwycięzca w kategorii Accessories (1): Detektor lawinowy Vector marki Pieps

„Bezwarunkowo praktyczny w działaniu” – takie było motto przyświecające designerom marki Pieps podczas prac nad rozwojem nowego detektora lawinowego Pieps Vector. „Vector marki Pieps prezentuje milowy krok w dziedzinie detektorów lawinowych. Duża liczba doskonale zaimplementowanych innowacji technicznych doprowadziła do połączenia znacznego wzrostu w bezpieczeństwie z intuicyjną obsługą i doskonale przemyślanym projektem tego urządzenia, dopasowanego do wymagań wciąż rosnącej rzeszy entuzjastów narciarstwa pozatrasowego” – ocenia jury.

Vector marki PiepsVector marki Pieps

Vector jest pierwszym zasilanym bateriami, czteroantenowym detektorem lawinowym, korzystającym z technologii GPS. Urządzenie jest niezwykle proste w obsłudze i oferuje najwyższy poziom wsparcia technologicznego w sytuacji awaryjnej.

Zwycięzca w kategorii Accessories (2): Zestaw Sol Titanium Advanced Cooking System marki Jetboil

Jetboil rozszerzył swoją ofertę o kolejny system do gotowania typu all-in-one – Sol Titanium. W porównaniu do ostatniego modelu, Jetboil Flash, Jetboil Sol Titanium jest jeszcze lżejszy, waży tylko 255 g. Sol Titanium jest zasilany przy wykorzystaniu nowej technologii Thermo-Regulate, zapewniającej stałe i niezawodne ciepło w temperaturach do -10 stopni C.

Zestaw Sol Titanium Advanced Cooking System marki JetboilZestaw Sol Titanium Advanced Cooking System marki Jetboil

„Jetboil Sol Titanium Advanced Cooking System oferuje ambitnym użytkownikom maksymalny poziom funkcjonalności nawet w ekstremalnych sytuacjach i niskich temperaturach. Wysoka jakość wykonania i przekonujące dane o wydajności doskonale dopełniają całości koncepcji” – komentuje jury.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0