HomeNowości z rynku

Garmin wprowadza nową outdoorowę mapę Polski

Garmin wprowadza na rynek nowy produkt – topograficzną mapę Polski, dostępną na płycie DVD lub do pobrania online. Nowa mapa topograficzna – TOPO Polska 2011 – została przygotowana z myślą o polskich użytkownikach. Wprowadzenie nowego produktu znacznie poszerza bazę map Garmin obejmujących swoim zasięgiem cały kontynent europejski.

Topo Polska 2011 zapewnia pełne pokrycie topograficzne obszaru Polski, dostarczając jedną z najdokładniejszych map dla urządzeń GPS firmy Garmin. Dzięki niej użytkownik może wyszukiwać w okolicy punkty POI czy korzystać z funkcji cieniowania terenu 3D w kompatybilnych urządzeniach Garmin. Z zalet mapy Garmin skorzystają nie tylko zaawansowani globtroterzy, ale również osoby ceniące aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Zawiera ona wszelkie informacje przydatne w turystycznych zastosowaniach GPS, takie jak dane o ukształtowaniu terenu w postaci linii poziomic, czy cieniowanie rzeźby terenu (dostępne w programie MapSource oraz w wybranych urządzeniach Garmin).

Garmin - mapa TOPO Polska 2011Garmin – mapa TOPO Polska 2011

 

Najnowsza mapa Topo Polska 2011 wyposażona została również  w drogi, piesze i rowerowe szlaki turystyczne, granice Parków Narodowych i innych obszarów chronionych a także specjalne kategorie POI na oznaczenie szczytów, przełęczy, skrzyżowań szlaków, stacji ratunkowych GOPR.

„Dla amatorów rodzimej turystyki Topo Polska 2011 może okazać się najlepszym kompanem w trakcie wypraw pieszych i rowerowych, pomiędzy Bałtykiem a Tatrami” – zachęca Jakub Szałamacha, Marketing Manager Garmin Polska.

Przykładowe screeny z popularnych urządzeń outdoorowych firmy GarminPrzykładowe screeny z popularnych urządzeń outdoorowych firmy Garmin

Mapę TOPO Polska 2011 można pobrać zarówno ze strony myGarmin, jak i zakupić na płycie DVD wraz z oprogramowaniem Garmin BaseCamp, które umożliwia łatwe i sprawne zaplanowanie podróży z uwzględnieniem najciekawszych miejsc i obiektów. W pakiecie oferowane jest również narzędzie MapInstall odpowiadające za bezpośrednią komunikację, w tym transfer map, pomiędzy komputerem a urządzeniami GPS firmy Garmin. Do aplikacji TOPO Polska 2011 dołączona jest również karta microSD/SD z zainstalowanymi mapami, która gotowa jest do pracy z kompatybilnymi urządzeniami GPS firmy Garmin.

Równocześnie z wprowadzeniem Topo Polska 2011 wygasła licencja Garmin dla produktu GPMapa TOPO (GPMapa TOPO – produkt zewnętrzny, nie produkowany przez firmę Garmin). Z myślą o  dotychczasowych użytkownikach GPMapy TOPO Garmin przygotował wyjątkowo korzystną ofertę. Wszyscy posiadacze oryginalnej, licencjonowanej wersji GPMapy TOPO na płycie CD lub w wersji OEM mogą w okresie od 15.01.2011 do 28.02.2011 nabyć najnowszą mapę Topo Polska 2011 w promocyjnej cenie 229PLN brutto.

Sugerowana cena detaliczna Topo Poland 2011 wynosi 399PLN brutto.

Informacje odnośnie zawartości mapy:

  • Szczegółowo odwzorowane topograficzne dane mapowe całego terytorium Polski, przygotowane na bazie mapy w skali 1:50 000
  • Możliwość wyszukiwania biznesowych i rekreacyjnych punktów POI (z uwzględnieniem bazy eholiday.pl)
  • Gęsta siatka topograficzna odzwierciedlająca ukształtowanie terenu z interwałem wynoszącym 20 m.
  • Bardzo dokładny cyfrowy modelu terenu (DEM)
  • Oznaczone modele budynków 2D w ponad 40 miastach
  • Wyznaczanie dogodnych tras w obrębie sieci szlaków i dróg
  • Zawiera oprogramowanie BaseCamp™ (tylko na płycie DVD) umożliwiające zarządzanie danymi użytkownika, w tym informacjami dotyczącymi tras i śladów, a także dodawanie znaczników geograficznych do zdjęć i korzystanie z narzędzia MapInstall do zarządzania przesyłem map pomiędzy komputerem a urządzeniem firmy Garmin.

Wymagania systemowe:

PC z Windows® SP2 lub Mac® z OS X 10.4, 1GB RAM, kolorowy monitor o rozdzielczości przynajmniej 800×600, 1 GB wolnego miejsca na dysku, wolny port USB, napęd DVD, dostęp do internetu w celu aktywacji oprogramowania, kompatybilne urządzenie GPS Garmin.

Kompatybilne urządzenia Garmin: seria Oregon®, seria Colorado®, seria Dakota™, eTrex Legend C, eTrex Vista C, eTrex Legend CX, eTrex Venture CX, eTrex Vista CX, eTrex Legend HC, eTrex Summit HC, eTrex Legend HCX, eTrex Vista HCX, GPSMAP60C, GPSMAP60CS, GPSMAP60CX, GPSMAP76C, GPMAP76CSX, GPSMAP76CS, GPSMAP76CX, Edge 605, Edge705.

Częściowo kompatybilne urządzenia*: seria zūmo, nüvi 510-550, GPSMAP 276C, GPSMAP 278C.

* w przypadku tych urządzeń niektóre funkcje, takie jak widok 3D czy cienie gór – nie są dostępne.

Uwaga: Produkt Topo Poland 2011 został zaprojektowany z myślą o urządzeniach do nawigacji rekreacyjnej czy treningowej. Nie jest zaprojektowany ani rekomendowany dla nawigacji samochodowych.

Źródło: Garmin

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0