HomeNowości z rynku

Kolekcja Under Armour Catalyst

Techniczna tkanina z przetworzonych butelek, czyli krok marki Under Armour w kierunku zielonych produktów dla wymagających sportowców dbających o środowisko.

Catalyst to linia produktów o najwyższych parametrach oddychalności i odprowadzania wilgoci, które doskonale współpracują z ciałem podczas treningu. Podstawowa koszulka z kolekcji jest produkowana z przetworzonych butelek PET. Jedna koszulka to tylko 4 butelki! Materiał ma wskaźnik UPF +50, co znaczy, że który chroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem. Dodatkowo koszulka zapewnia komfort użytkowania po treningu – opatentowany system ArmourBlock nie pozwala rozwinąć się powodującym przykry zapach bakteriom.

W kolekcji Catalyst można trenować cały rok, jednak najlepiej sprawdzi się podczas treningów na świeżym powietrzu.

Catalyst (katalizator) jest terminem zapożyczonym z chemii oznaczającym substancję chemiczną, która dodana do układu ułatwia i przyśpiesza reakcję. Jak prawie każda nazwa może być ona interpretowana na różne sposoby, dla nas przesłanie jest jasne: kolekcja Catalyst jest pierwszym krokiem w kierunku zielonych produktów dla wymagających sportowców dbających o środowisko; produktów, które wyprzedają konkurencję pod względem właściwości technicznych, wykorzystując do tego surowce pochodzące z recyklingu.

Prapremiera kolekcji odbędzie się podczas Festiwalu Recyklingu na Krakowskich Błoniach, w dniach od 18 do 20 czerwca 2011 roku.

Źródło: MMSport

 

 

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0