HomeRynek outdoor

HiMountain szkoli z Nordic Walking

Pod koniec kwietnia w sklepach firmowych HiMountain na terenie całego kraju rozpoczęła się nietypowa akcja– marka zaangażowała się w promowanie nie tylko własnych produktów, ale i nowego, modnego sportu outdoorowego, zwanego Nordic Walking.

Spacerując w wiosenne lub letnie dni po parku, lesie lub nawet miejskimi ulicami, trudno nie zauważyć osób, wyglądających na lekko „szurniętych” narciarzy biegowych – trenujących bez śniegu. Podejrzanie (na pierwszy rzut oka) wyglądający zapaleńcy ochoczo maszerują przed siebie, energicznie wymachując (bardziej, niż podpierając się) niesionymi w rękach niby-narciarskimi kijami. Ci „dziwni” osobnicy to właśnie amatorzy nowego sportu, czyli Nordic Walkingu.

Jest to forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. Wymyślona została w Finlandii w latach ’20 ubiegłego wieku, jako całoroczny trening dla narciarzy biegowych. Podczas Nordic Walking osoba uprawiająca ten rodzaj aktywności angażuje do wysiłku większość mięśni ciała, jednak czyni to nie obciążając nadmiernie stawów ani mięśni. Aktywność ta jest idealną formą zrównoważonego, zdrowego wysiłku fizycznego, zalecaną przede wszystkim osobom nienawykłym na co dzień do sportu oraz starszym.

W sklepach HiMountain, dokonując zakupu jednego z modeli kijków do uprawiania Nordic Walking wraz z jednym dodatkowym produktem z tej samej linii (np. koszulką oddychającą), klienci otrzymują gratis profesjonalny kurs prowadzony przez instruktorów Nordic Walking.

Obsługa sklepów HiMountain podpowie też, jak prawidłowo użytkować i konserwować sprzęt oraz bardziej szczegółowo przedstawi wszystkie korzyści wynikające z uprawiania Nordic Walkingu. Osoby zainteresowane lub na razie jedynie zaintrygowane ową firmą aktywności fizycznej serdecznie zapraszamy do sklepów firmowych HiMountain, gdzie będą mogły dowiedzieć się więcej na ten temat.

Promocja potrwa do końca czerwca.

Źródło: HiMountain

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0