HomeNowości z rynku

The North Face: lekki jak Verto

Najnowsze rozwiązania i materiały stosowane przy produkcji odzieży oraz sprzętu outdoorowego, pozwalają tworzyć coraz lżejsze produkty. Nie tracą one nic ze swojej funkcjonalności, a jednocześnie zapewniają ochronę i są wytrzymałe. Doskonałym tego przykładem są kurtka i plecak Verto z kolekcji The North Face® Summit Series™.

Prezentowana w sezonie 2011 kurtka idealnie sprawdzi się w sytuacjach awaryjnych. Korzystali z niej np. bracia Eneko i Iker Pou w czasie wspinaczki na Panaromę (jedna z najtrudniejszych dróg wspinaczkowych w Alpach). Przy realizacji tego typu projektu duże znaczenie ma waga sprzętu. W tym przypadku kurtka wykonana z nylonowej tkaniny Pertex® Quantum (najlżejszej z jakiej kiedykolwiek korzystano w linii The North Face® Summit Series™) sprawdziła się idealnie.

The North Face, Verto Jacket, cena: 449 plnThe North Face, Verto Jacket, cena: 449 pln

Chociaż w dotyku materiał wydaje się być delikatny, jest w rzeczywistości bardzo wytrzymały, odporny na rozdarcia i chroni przed wilgocią oraz wiatrem. Co więcej, po zwinięciu do małej zapinanej kieszonki, kurtka zajmuje tyle miejsca co batonik energetyczny.

Dzięki specjalnej pętelce można ją przytroczyć do uprzęży wspinaczkowej lub plecka.

Także plecak Verto 26 został zaprojektowany z myślą o jak najmniejszej wadze. Dzięki wykorzystaniu materiału ripstop 100D jest niezwykle lekki i wytrzymały. Można schować go do większego plecaka i wykorzystywać tylko w czasie ataku szczytowego lub potraktować jako torbę na śpiwór.

The North Face, plecak Verto 26, cena: 199 plnThe North Face, plecak Verto 26, cena: 199 pln

Wyściełane paski na ramiona i regulowany pas biodrowy sprawiają, że jest to w pełni funkcjonalny plecak, a unikalny, trzypunktowy system pozwala skompresować przenoszone rzeczy. Więcej informacji na temat produktów znaleźć można na stronie eu.thenorthface.com.

Jacek Będkowski

Snow PR

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0