HomeRynek outdoor

Ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa: zaprzestanie używania mechanicznego prusika Petzl ZIGZAG

Niniejszy komunikat jest uzupełnieniem informacji podanej dnia 15 kwietnia 2013. W piątek 12 kwietnia zostaliśmy poinformowani o upadku z wysokości, który miał miejsce w centrum szkoleniowym w Niemczech.

Poszkodowany przemieszczał się na wysokości używając mechanicznego prusika Petzl ZIGZAG. Pierwsze obserwacje wskazują na urwanie górnego otworu do wpinania. Nasze dochodzenie oraz badania prowadzą do konkluzji, że zerwanie zostało spowodowane specyficznym ustawieniem górnego karabinka: bokiem, które było połączone z jego obróceniem.

Decyzje Petzl :

1 – Jako środek ostrożności zalecamy zaprzestanie używania waszych mechanicznych prusików ZIGZAG.

2 – Powyższe obowiązuje do czasu kiedy zatwierdzimy odpowiednie rozwiązanie zapewniające maksymalne bezpieczeństwo dla użytkowników przyrzadu ZIGZAG.

3 – Zdecydowaliśmy o wstrzymaniu sprzedaży mechanicznych prusików ZIGZAG.

4 – Nawet jeżeli na dzień dzisiejszy istniej pewna liczba rozwiązań, które utrzymują karabinek w prawidłowej pozycji, nie możemy w tym momencie zagwarantować ich skuteczności w każdej sytuacji, ponieważ nie wykonaliśmy wystarczającej ilości testów.

5 – Nasze zespoły zostały zmobilizowane by szybko opracować i zatwierdzić rozwiązanie specjalnie przeznaczone do przyrządu ZIGZAG, dzięki któremu karabinek w górnym otworze będzie ustawiony wzdłuż osi podłużnej.

6 – Rozwiązanie to będzie opublikowane na stronie www.petzl.com, najpóźniej do 22 maja 2013.

Mamy pełną świadomość niedogodności jakie niesie ze sobą niniejsze wezwanie. Prosimy przyjąć nasze przeprosiny.

Bezpieczeństwo użytkowników jest naszym priorytetem. Dziękujemy za zaufanie.

Źródło: Petzl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0