HomeNowości z rynku

Zimowa kolekcja odzieży adidas terrex jesień/zima 2016

Zimowa kolekcja odzieży adidas terrex stawia na wszechstronność. Żaden model nie daje się przypisać tylko do jednej, określonej klasy zastosowań. Dominują materiały oferujące oddychalność i wytrzymałość, przy umiarkowanej wadze. Kroje uwzględniają spektrum zastosowań. Wzmiankowaną tendencję widać wyraźnie w poniższym przeglądzie wybranych produktów kolekcji adidas terrex jesień/zima 2016.

Kurtka puchowa terrex Climaheat Agravic to innowacyjny model zapewniający optymalny stosunek izolacji cieplnej do masy. Główną ideą wykorzystaną w konstrukcji są komory puchowe w układzie gontowym, nachodzące na siebie tak, że co druga komora jest większa i izoluje przeszycia komór sąsiadujących z nią. Zabieg taki eliminuje tzw. cold spots – zimne miejsca.

terrex Climaheat Agravic Down Jacket

terrex Climaheat Agravic Down Jacket

Dodatkowo zastosowano elastyczne mankiety i kołnierz, które utrudniają podwiewanie i straty ciepła metodą konwekcyjną. Kurtkę ocieplono puchem gęsim o sile rozprężania 800 cuin w stosunku 90/10 do pierza. Materiał wierzchni to wiodący pod względom niskiej wagi Pertex® Quantum® GL. Kurtka z łatwością pakuje się do piersiowej kieszeni. Waga modelu to 305 gramów.

Alternatywę dla ocieplin puchowych reprezentuje terrex Ndosphere Flex Hooded. Kurtka waży 344 g. Warstwę izolacyjną stanowi PrimaLoft® Gold o gramaturze 80g/m2, a pokrycie wierzchnie to Pertex Quantum®. Podobnie jak w modelu Climaheat, zastosowane elastyczne mankiety mają za zadanie poprawić termoizolacyjne właściwości kurtki. Kurtka został skrojona jako dopasowana warstwa docieplająca. Daje się spakować do kieszeni piersiowej.

terrex Ndosphere Flex Hooded

terrex Ndosphere Flex Hooded

Dla bardziej aktywnych zastosowań adidas terrex oferuje model terrex Radical Hoodie. Kurtka o wadze 458 gramów uszyta została z Polartec® Alpha®. Materiał ten sprawia, że model pretenduje do roli ciepłej warstwy pośredniej lub kurtki zewnętrznej. Nacisk położono na efektywność konstrukcji i kroju. Model opisywany jest jako dopasowany do atletycznej sylwetki, nie ograniczający ruchów i skuteczny w różnorakich zastosowaniach.

terrex Radical Hoodie

terrex Radical Hoodie

Prócz odzieży termicznej kolekcja na sezon jesień/zima 2016 zawiera także odzież wierzchnia. Spodnie Terrex Skychaser GTX® to wytrzymałe spodnie do uprawiania narciarstwa, wspinaczki i freeride’u. Zastosowano w nich najtrwalszy z laminatów GORE-TEX® mianowicie GORE-TEX® Pro Shell. Krój oferuje dobre dopasowanie przy zagwarantowanej swobodzie ruchów. Ponadto, dół nogawek wykonano z mocnego materiału dla ochrony przed krawędziami nart, a cała konstrukcja w typie „ogrodniczki” posiada kilka kieszeni, w tym jedną kieszeń cargo na udzie.

Terrex Skychaser GTX

Terrex Skychaser GTX

Alternatywę stanowią softshellowe spodnie terrex TechRock. Model przeznaczono do aktywności zimowych – głównie wspinaczki mikstowej i narciarstwa. Te wodoodporne i bardzo wytrzymałe spodnie mają za zadanie zapewnić pełną ochronę i komfort.

terrex TechRock

terrex TechRock

Cele te udało się osiągnąć dzięki sprawdzonemu i uznanemu materiałowi Polartec® Power Shield® Pro i kilku cechom konstrukcyjnym, takim jak zamki wentylacyjne z boku, wewnętrzny stuptut i wzmocnione mankiety nogawek.

 Źródło: adidas

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0