HomeNowości z rynku

Trek’n Eat wprowadza do Polski Emergency Food – unikatowy pakiet przetrwania

XXI wiek to czas nasilających się klęsk żywiołowych. Susze, powodzie, huragany i trzęsienia ziemi zbierają żniwo na kolejnych zamieszkanych przez człowieka terenach. Żywioł natury nie oszczędza również Polski. Media regularnie donoszą o kolejnych anomaliach pogodowych, powodujących odcięcie od świata wioski czy gospodarstwa domowego.

Patrzysz na to z boku, współczujesz, ale z drugiej strony myślisz: „mi taka sytuacja nie grozi”. Czy aby na pewno? Co w sytuacji, gdybyś wskutek wichury, powodzi czy długotrwałej awarii sieci zasilania został na dłużej odcięty od cywilizacji, bez możliwości zaopatrzenia się w wodę i świeżą żywność? Taka sytuacja – wbrew pozorom – jest realna. Warto wówczas mieć pod ręką produkt, który pomoże Ci przetrwać, gdy pomoc nie zjawi się od razu. Takim produktem jest Emergency Food – 7-dniowy pakiet żywności liofilizowanej, wyprodukowany przez Trek’n Eat. Nie zdawaj się na łaskę losu i zaopatrz się w niego już teraz!

Emergency Food, Wersja wegetariańska

Emergency Food, Wersja wegetariańska

Emergency Food to innowacyjny na polskim rynku, 20-elementowy pakiet żywności liofilizowanej, niezbędnej do  przetrwania w najtrudniejszych warunkach. Stanowi bogate źródło kalorii, witamin i składników odżywczych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Stworzony został z myślą o dostarczeniu człowiekowi wysokokalorycznego pożywienia w skrajnych sytuacjach – bez możliwości zaopatrzenia się w świeży pokarm lub wobec braku odpowiednich warunków do jej przechowywania.

Z jednej strony mowa tu o sytuacjach związanych z klęskami żywiołowymi, takimi jak powódź, susza, trzęsienie ziemi, tsunami czy paraliż związany z atakiem zimy. Emergency Food ma za zadanie zabezpieczyć człowieka na wypadek związanych z nimi konsekwencjami – gdy trudno o zdobycie pożywienia. Z drugiej strony pakiet jest idealną propozycją dla człowieka znajdującego się w surowych warunkach terenowo – klimatycznych. Użytek z niego będą mieli żołnierze, podróżnicy, alpiniści czy fani survivalu.

Emergency Food, wersja z mięsem

Emergency Food, wersja z mięsem

Emergency Food dostępny będzie w 2 wersjach: ogólnej oraz wegetariańskiej, każda zawierająca 20 osobno pakowanych, liofilizowanych dań o wysokiej wartości kalorycznej – odpowiednio 11 025 oraz 10 642 kilokalorii (kcal). Przy założeniu, iż zestaw jest 7-dniowy, dostarczy on człowiekowi ok. 1,5 tysiąca kalorii dziennie lub, inaczej przeliczając, około 600 kalorii na danie. Co istotne, proces liofilizacji, odbywający się bez korzystania ze sztucznych konserwantów, pozwolił na zachowanie kształtu, barwy i aromatu znajdujących się w pakiecie potraw. Ze względu na fakt, iż zestaw nadaje się do spożywać aż do 5 lat od momentu produkcji, jest on jednym z najtrwalszych pakietów dostępnych na rynku żywności liofilizowanej.

Co istotne, podczas sytuacji awaryjnej można go przechowywać w temperaturze 20°C ± 5, bez ryzyka utraty przydatności do spożycia. Każde danie zapakowane jest pojedynczo przy pomocy specjalnej, szczelnie zamkniętej saszetki. Przygotowanie posiłku jest niezwykle szybkie i intuicyjne – wystarczy zalać produkt wrzątkiem, zamieszać i po chwili jest on gotowy do spożycia.

Warto podkreślić funkcjonalność zestawu – spakowany jest on do poręcznego wiaderka o wymiarach 30x25x23 cm i pojemności 11l, którego kształt umożliwia ułożenie produktu w stosy. Po opróżnieniu wiadra może służyć do przenoszenia wody lub pełnić funkcję małego magazynku. Na uwagę zwraca niska waga opakowania, związana z procesem liofilizacji – cały pakiet waży niespełna 3,5 kg. Zawiera on typowe dania śniadaniowe, jak i obiadowe – o różnych smakach. W obu wersjach pojawiają się batony energetyczne, musli, chana masala czy kluski. W wersji mięsnej dodatkowo dochodzą do tego dania na bazie kurczaka i wołowiny.

Produkt pojawił się już w pierwszych sklepach oferujących produkty z zakresu outdoor/ survival. Wraz z przełomem roku, sukcesywnie będzie się pojawiał w kolejnych sklepach internetowych i stacjonarnych. Jego dostępność będzie jednak ograniczona, także nie czekaj, aż sąsiad sprzątnie Ci go sprzed nosa i zaopatrz się w Emergency Food już teraz!

Informacja prasowa Raven

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0