HomeNowości z rynku

Devold® of Norway – Pionierzy wełny merino

Firma Devold® of Norway została założona w 1853 roku, co czyni ją jedną z najstarszych na świecie firm z branży outdoorowej. Od początku istnienia firma czerpała doświadczenia z użytkowania produktów w najtrudniejszych warunkach. Pierwszymi odbiorcami odzieży byli głównie marynarze i rybacy, ale to okres wielkich eksploracji polarnych umożliwił szybki rozwój i odkrywanie zalet wełny owczej. W 1888 roku Fridtjof Nansen dokonał trawersu Grenlandii ubrany właśnie w odzież wełnianą Devold®. W 1911 roku Roald Amundsen zdobył biegun południowy również wyposażony przez Devolda®.

Marka mimo silnego przywiązania do tradycji stara się nieustannie rozwijać nowe technologie, dzięki czemu ma pozycję innowatora i eksperta w dziedzinie wełny merino. W swojej siedzibie w Norwegii nieustannie opracowuje nowe sposoby wytwarzania materiałów, a także nowe wzory odzieży. W 1996 roku jako pierwsza europejska firma uzyskała standard EN531, a w 2003 roku, także jako jedna z pierwszych, wprowadziła technologię Total Easy Care®.

Koncepcja „sheep to shop” – w Australii Devold współpracuje m.in. z farmerem Edwardem Martinem (fot. Devold)

Wszystkie działania prowadzące do stworzenia końcowego produktu najwyższej jakości są realizowane w ramach spójnej koncepcji Sheep to Shop. Polega ona na pełnej kontroli nad całym łańcuchem produkcyjnym. Wełna pozyskiwana jest bezpośrednio od wyselekcjonowanych, spełniających najwyższe wymogi dotyczące jakości i poszanowania środowiska farmerów z Australii w oparciu o długoterminowe kontrakty. Produkcja dzianiny i konfekcjonowanie produktów odbywa się natomiast na Litwie, gdzie Devold® posiada swoją własną fabrykę, a wszystko zgodnie z maksymą “To us, quality is personal”.

Bluza Devold Hiking Woman

Obecnie w ofercie Devold® znajdziemy bardzo szeroką kolekcję odmian bielizny przeznaczonej do aktywności outdoorowej;  od super lekkich produktów o gramaturze od 130 g/m2 wykonanych z najwyższej klasy najcieńszych włókien, poprzez zaawansowane wyroby wykonane z ażurowych, doskonale „oddychających” dzianin, do dwuwarstwowych konstrukcji o niespotykanych u innych producentów walorach termicznych.

Bluza Devold Expedition Men

Na Polskim rynku największą renomą cieszy się seria Devold® Expedition. Jest to najcieplejsza dostępna bielizna z wełny merino sprawdzona na wielu wyprawach polarnych. To także pierwszy wybór załóg jachtów pływających w rejony arktyczne, nurków – jako bielizna do suchego skafandra, oraz osób, które przebywają długo w bardzo niskich temperaturach – myśliwych, leśniczych czy ekip filmowych.
Devold® wychodzi także poza swój tradycyjny styl, odpowiadając tym samym na rosnące potrzeby entuzjastów odzieży z wełny merino, wprowadzając do oferty coraz więcej modeli lifestylowych. Rozpinane koszulki, swetry o nowoczesnym wzornictwie, akcesoria, a w nadchodzącym sezonie nawet sukienki to sposób na zachęcenie klientów do sięgania po wełnę także do codziennego użytkowania. Do tej pory funkcję taką pełniła głównie seria Breeze, która z powodzeniem sprawdza się przez cały rok zarówno przy aktywności, jak i jako element bardziej casualowego stroju.

Nagrodzona na ISPO nagrodą ISPO AWARD GOLD WINNER kurtka Tinden. Kurtka zdobyła również nagrodę Scandinavian Outdoor Group – Overall Winner (fot. 4outdoor.pl)

Tegoroczne targi ISPO MUNICH to dla Devolda bardzo duży sukces. Dwa nowe produkty otrzymały nagrody – bluza Tinden Spacer (Gold Winner) łączy lekkość materiału z niesamowitą termoizolacją, a wodoodporna i wiatroszczelna kurtka Trollkyrkja (Winner) jest pierwszym tego typu produktem wykonanym w 100% z wełny merino bez impregnacji materiału. Są to innowacje, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem na stoisku marki, co z pewnością przełoży się na sukces rynkowy i jeszcze bardziej umocni Devolda® jako czołowego producenta odzieży wełnianej.

Devold Tinden Jacket

Produkty Devold® of Norway są dostępne w Polsce za pośrednictwem wyłącznego dystrybutora:

Outdoor Tex Sp. z o.o. – www.devold.pl, email: info@devold.pl.

Informacja prasowa Outdoor Tex

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1