HomeRynek outdoor

HangOut: zrelaksowana strona OutDooru

Tegoroczne targi OutDoor we Friedrichshafen (18-21 czerwca 2017 r.) będą miały odmienną formę. Oprócz przekraczania granic swoich możliwości, zdobywania szczytów, bicia rekordów, adrenaliny i prędkości, największe targi outdoorowe Europy skupią się również na zrelaksowanej zabawie i czasie odpoczynku. Po raz pierwszy wprowadzona zostanie platforma HangOut, będąca połączeniem outdoorowego lifestyle’u, grilla, strefy chilloutu oraz prezentacji produktów.

HangOut to jeden z nowych elementów wprowadzanych w ramach programu OutDoor Plus, który zostanie zaprezentowany podczas tegorocznych targów.

Od kilku lat rynek outdoorowy zaczyna kierować swoją ofertę do nowych segmentów i skupiać się na zachęcaniu coraz większej liczby ludzi do aktywności w outdoorze – tłumaczy ten nowy koncept Stefan Reisinger, szef targów OutDoor, Messe Friedrichshafen.

Wcześniej prawie straciliśmy z oczu te aspekty naszej branży. Outdoor to nie tylko adrenalina i przygoda, lecz również fajnie spędzany czas na łonie przyrody, najlepiej w towarzystwie przyjaciół – komentuje Martin Kössler, jeden z inicjatorów programu HangOut.

Takie są podstawowe założenia HangOutu. Chodzi w nim przede wszystkim o życie w wolniejszym tempie – bez sekundnika, elektroniki i odżywek energetycznych, a za to z mnóstwem relaksu, satysfakcji i dobrej zabawy. Nie powinno zatem dziwić, że outdoorowe gotowanie stanowi jeden z podstawowych składników strefy HangOut. Takie firmy jak Light my Fire oraz Campfire Outdoors będą prezentować swoje produkty w strefie HangOut oraz dbać o katering klientów. Ponadto znany mistrz kuchni ekspedycyjnej, Kieran Creevy, będzie organizował pierwsze Europejskie Mistrzostwa Kuchni Outdoorowej, które będzie można podziwiać w strefie Open-Air Grounds West. Dodatkowo, przez wszystkie cztery dni, odbywać się tam będą również warsztaty gotowania outdoorowego dla zwiedzających.

Dobre jedzenie podczas wyprawy może zamienić zły dzień w outdoorze na znośny dzień, a dobry dzień na doskonały dzień. Jedzenie stanowi podstawę każdej przygody, więc ważnym jest by udoskonalać sposoby jego przygotowania – tłumaczy Kieran Creevy, czerpiąc z doświadczenia wyniesionego z licznych ekspedycji.

W strefie HangOut odbędą się zawody charakteryzujące się dużym poziomem zabawy oraz otwarte dla wszystkich chętnych. Firma Nordic Pocket Saw, która debiutuje na targach Friedrichshafen OutDoor, będzie promować swój nowy produkt – w pełni ręczną, kieszonkową piłę łańcuchową – poprzez czterodniowe zawody w piłowaniu. Oscar Strindhagen, jeden z założycieli firmy, podkreśla:

Jako mała firma dopiero wchodząca na rynek, idealnie nadajemy się do strefy HangOut. W tym miejscu można poznać nowych ludzi, popracować w zrelaksowanej atmosferze oraz wypróbować na miejscu nasze piły.

Z kolei firma Light My Fire będzie oferować outdoorowym piromanom szansę na rozpalenie ogniska za pomocą krzesiwa i wiórów. Na targach OutDoor wszystko jest możliwe. A każdy zmęczony tymi atrakcjami znajdzie ukojenie w namiocie firmy Tentipi. Ta szwedzka firma będzie starała się wyłonić spośród gości targów osobę z najwolniejszym rytmem serca.

Kolejny debiutant na targach, firma Grand Trunk (USA), będzie prezentować hamak, który jest imiennikiem tej strefy relaksu – każdy będzie mógł wypróbować ich model Hang Out. Ten hamak jest kompaktowy, lekki i łatwy do zawieszenia, zmieści się do każdego plecaka i zapewni miejsce odpoczynku na każdym szlaku. Natomiast osobom poszukujących odrobiny więcej luksusu polecamy hamaki Amazonas, które można wypróbować wraz z przyjacielem / przyjaciółką.

Nie ma oczywiście zagrożenia, że biznesowa strona targów zostanie zepchnięta na dalszy plan podczas OutDoor 2017. A wręcz przeciwnie. Podczas gdy kluczowe umowy biznesowe są z reguły negocjowane na polach golfowych Wielkiej Brytanii, czy w skandynawskich saunach, to całkiem możliwe, że największe kontrakty zawierane podczas targów OutDoor będą ustalane w zrelaksowanej atmosferze strefy HangOut – pod rozgwieżdżonym niebem i w towarzystwie wyśmienitego jedzenia.

Targi OutDoor 2017 otwarte będą dla gości branżowych od niedzieli 18 czerwca do środy 21 czerwca 2017 r.

Więcej informacji na: http://www.outdoor-show.com/od-en/the-outdoor/hangout.php

Źródło: OutDoor

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0