HomeNowości z rynku

Nowości marki Ortovox na lato 2018

Naturalny materiał jakim jest wełna daje niemal nieograniczone możliwości w jego zastosowaniu. To właśnie wełniane produkty były głównym elementem odzieży jaki był używany podczas pierwszych wejść na najwyższe szczyty. Praktyczne zalety tego materiału sprawiają, że pojawia się on w wielu produktach letniej kolekcji marki Ortovox, począwszy od bielizny aż po kurtki, a nawet plecaki.

PEAK LIGHT

PEAK LIGHT to niezwykle lekki, techniczny i funkcjonalny plecak z nowym systemem nośnym SWISSWOOL TEC-KNIT będący innowacyjnym połączeniem pianki z naturalną wełną szwajcarską. Poszczególne elementy połączono metodą zgrzewania na gorąco, a panele z wełną umieszczono w miejscach bezpośredniego kontaktu pleców z systemem nośnym, czyli na wysokości łopatek oraz odcinka lędźwiowego.

Cały system dodatkowo pokryto oddychającą siatką typu MESH dla jeszcze lepszego efektu odprowadzania wilgoci, a wprowadzone zmiany konstrukcyjne znacznie poprawiły jego elastyczność oraz oddychalność. Plecak posiada również szereg udogodnień takich jak możliwość otwarcia komory głównej na całym obwodzie plecaka, nowatorski sposób mocowania klapy zapobiegający jej przekręceniu przy w pełni zapakowanym plecaku lub gdy troczymy do niego linę. Odczepiana klapa oraz pas biodrowy pozwalają na redukcję ciężaru plecaka o dodatkowe 360 gram. PEAK LIGHT to minimalna waga i maksymalna funkcjonalność.

TRAVERSE 40

Ortovox poszerzył ofertę plecaków turystycznych o model przeznaczony do dłuższych wypraw alpejskich.

W kolekcji TRAVERSE znajdziemy teraz plecak o pojemności 40 LITRÓW, który w odróżnieniu od pozostałych modeli z tej serii posiada dodatkowe pasy pionizujące, dolną komorę z regulacją pojemności i obszerną kieszeń frontową. Masywne pasy nośne, grubsze panele amortyzujące na plecach i rozbudowany pas biodrowy pozwalają na komfortowe przenoszenie większych ciężarów jednocześnie zapewniając odpowiednią cyrkulację powietrza i oddychalność.

PALA JACKET

PALA JACKET to SOFTSHELL zaprojektowany z myślą o pokonywaniu trudnych szlaków oraz wspinaczki skałkowej. Wytrzymałym i lekkim materiałem z CORDURY wzbogacono panele na ramionach, które chronią przed przetarciem od plecaka.

Kurtka została wykonana z elastycznego materiału, który zapewnienia pełną swobodę ruchów, a dwukierunkowy zamek, elastyczne ściągacze na rękawach i w pasie oraz dodatkowy klin pod pachami zapewniają doskonałe dopasowanie. Jak w każdym produkcie marki Ortovox nie zabrakło również wełny MERINO umieszczonej w wewnętrznej wyściółce kurtki od strony pleców.

FLEECE LIGHT TEC

Aby zapewnić jeszcze lepszą funkcjonalność serii MERINO FLEECE podczas uprawiania turystyki górskiej niezbędne było wprowadzenie kilku udogodnień oraz zredukowanie wagi. Elastyczna, poliestrowa bluza nie krępuje ruchów, a wełniane wykończenie wewnętrznej warstwy zapewnia optymalne warunki termiczne.

Sześcienna struktura wyściółki gwarantuje znacznie lepsze możliwości odprowadzania wilgoci z powierzchni skóry powodując tym samym odczucie suchości podczas użytkowania. Konstrukcja wykluczająca użycie membrany zapewnia najwyższy stopień oddychalności niezbędny podczas zwiększonego wysiłku ruchowego. W ofercie dostępna jest również wersja FLEECE LIGHT TEC, która została wyposażona w wytrzymały materiał z CORDURY na rękawach i przedramionach.

120 MERINO TEC

Trzonem kolekcji pierwszych warstw jest koszulka MERINO COOL o gramaturze 120, która gwarantuje optymalne warunki termiczne w okresie letnim.

W ofercie dostępne są dwie wersje koszulek: MERINO TEC z niewielką domieszką włókna sztucznego, które stanowi trzon włókna oraz MERINO TEC COOL, które dodatkowo wzbogacono naturalnym materiałem celulozowym TENCEL. Oba materiały charakteryzować się będą wysoką wytrzymałością z uwagi na innowacyjny sposób skręcenia i łączenia pojedynczych włókien oraz wyjątkową komfortem użytkowania. Istotnym elementem obydwu powyższych modeli jest rdzeń nici wykonany ze sztucznego włókna. Dzięki takiej konstrukcji materiał sztuczny znajduje się w środku, a wełna ma bezpośredni kontakt ze skórą.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0