HomeLeksykon Polskich Marek

Leksykon Polskich Marek: Marabut

W kolejnej części z cyklu Leksykon Polskich Marek przedstawiamy polskiego producenta namiotów – firmę Marabut. Marabut to dobrej jakości namioty dostępne na naszym rynku już od ponad 25 lat. Profesjonalne materiały i rozwiązania technologiczne nie odbiegające od producentów z zachodu sprawiają, że nasze rodzime namioty cieszą się dużą popularnością w Polsce oraz kilku innych krajach Europy.

W ofercie marki Marabut dostępne są namioty różnych rozmiarów i zastosowań. Znajdziemy tu namioty przeznaczone do turystyki rodzinnej, rowerowej, trekkingu oraz na duże ekspedycje. Ponadto Marabut oferuje również namioty dla harcerstwa i survivalu. Dostępne namioty dzielą się na modele letnie oraz zimowe, przeznaczone dla osób wędrujących w pojedynkę, we dwoje lub rodzin i grup podróżujących z namiotem w ponad pięć osób. Konstrukcja większości namiotów opiera się na rurkach z wytrzymałego aluminium, a część namiotów posiada również pałąki z włókna szklanego. Dodatkową i na razie poboczną kategorię produkcji stanowią w firmie Marabut materiały i akcesoria służące do zabezpieczania stoków narciarskich.

Namioty Marabut podczas zimowej wyprawy na K2 w sezonie 2002/2003 (fot. Marabut)

Najlżejszy namiot w ofercie Marabuta to biwakowy namiot Mayo Red Line, którego waga minimalna wynosi 1,65 kg. Firma oferuje rozwiązania jeszcze lżejsze, takie jak namiot-poncho, o przeznaczeniu głównie survivalowym.

Wielki Szlak Himalajski z namiotem Marabut (fot. Bartosz Malinowski)

Wprowadzona w tym roku seria namiotów Red Line wykorzystuje nowy materiał tropiku – dwustronnie silikonowany poliamid – elastyczny i wysoce wodoszczelny materiał o bardzo niskiej masie. Wykorzystanie nowego materiału wymusiło zastosowanie innowacyjnej technologii szycia. Nić wodoodporna oraz sposób szycia zapobiega przenikaniu wilgoci do środka namiotu nawet przy najmocniejszych opadach.

Wyprawa na Labuche Kang III (fot. Jakub Rybicki)


Profil firmy

Marka: Marabut

Strona www: www.namioty.pl

Adres e-mail: namioty@marabut.pl

Podstawowe produkty: Namioty

Główna siedziba firmy: Czernichów k. Krakowa, ul. Przemysłowa 10

Lokalizacja produkcji: Zakład produkcyjny w Rybnej pod Krakowem

Główny rynek zbytu: Polska

Zagraniczne rynki zbytu: Wielka Brytania, Niemcy

Liczba zatrudnionych pracowników: 30

Nagrody przyznane produktom: Gwarancja Jakości Magazynu Podróże, Diament Miesięcznika Forbes, Gazele Biznesu

Charakterystyka produktów: Wysokiej jakości namioty wyprawowe (linia namiotów ekspedycyjnych) oraz namioty biwakowe przeznaczone dla mniej wymagających użytkowników.

Krótka historia marki: Pierwszy namiot z ptasim logiem powstał już w roku 1988. W latach, w których brakowało wszystkiego, był to towar deficytowy. Namioty „igloo” prawie w ogóle nie były znane. Pierwszy model stworzony przez Karola Rostworowskiego powstał, aby zaspokoić własne potrzeby. Później okazało się, że jest to początek działalności na większą skalę. Pierwsze namioty produkcyjne powstały rok później – na sezon letni 1989. Od roku 1990 Marabut korzystał już ze specjalistycznych technologii i materiałów do produkcji namiotów. W 2001 roku powstał internetowy sklep firmowy marki. W kolejnych latach firma udoskonalała produkty oraz szukała różnych form promocji marki, m.in. wspierając sportowców, alpinistów i podróżników.

Komentarz właściciela:

Nasza firma 0d 1989 roku buduje swoją pozycję na rynku namiotów w Polsce. Koncentrujemy się na produkcji namiotów wysokiej jakości, starając się dostosować ceny do możliwości finansowych polskiego klienta. Na rynku outdoorowym mamy bardzo ugruntowaną pozycję. Oferujemy nie tylko namioty, ale również wieloletni serwis pogwarancyjny, co stanowi naszą największą przewagę nad konkurencją.

Naszym celem na najbliższe lata jest ciągła poprawa jakości naszych produktów i poszukiwanie nowych rozwiązań technicznych

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0