HomeNowości z rynku

Monk Sandals – polskie sandały biegowe

Monk Sandals to pierwszy w Polsce producent sandałów biegowych. Wszystkie dostępne modele sandałów są produkowane na zamówienie i wykonywane są ręcznie. Monk Sandals to polska marka, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Sandały biegowe to lekkie, wytrzymałe i komfortowe obuwie, które umożliwia bieganie w sposób naturalny po każdej nawierzchni. Sandały stanowią warstwę ochrony dla stopy przed uszkodzeniami mechanicznymi, natomiast w żaden sposób nie wypaczają prawidłowego kroku.
Monk Sandals ma na celu tworzenie obuwia, które daje możliwość powrotu do natury, a tym samym do naturalnego biegania oraz chodzenia. Dzięki zerowemu dropie  (0 mm spadek między palcami a piętą) zaczynają pracować mięśnie, które wcześniej nie były używane.

Monk Sandals to sandały do biegania również trailowego (fot. Monk Sandals)

Monk Sandals wykonane jest z bardzo wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu sandały cechuje bardzo niska waga, wygoda oraz wytrzymałość. Każdy wyprodukowany sandał jest zrobiony ręcznie i jedyny w swoim rodzaju. Dzięki tym wszystkim właściwością sandały mogą być używane zarówno do biegania, jak i codziennych wędrówek po mieście czy górach.

Podstawowym celem, dla którego powstały sandały biegowo, minimalistyczne Monk Sandals jest popularyzacja ruchu i aktywności fizycznej. Idąc naprzeciw tej idei starano się stworzyć but minimalistyczny, który będzie w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

Monk Sandals sprawdzą się w każdym terenie… (fot. Monk Sandals)

Postarano się aby budowa wpływała na komfort użytkowania oraz towarzyszące odczucia tak aby każda chwila dawała szczęście oraz radość, które można poczuć podczas poruszania się w sandałach po różnych nawierzchniach. Każdy krok daje poczucie lekkości, w sposób taki jak byśmy poruszali się na boso.

Model Manaslu – sandały Monk Sandals

Model Manaslu Plus – sandału Monk Sandals

Obecnie na rynku dostępnych jest 6 modeli. Zostały one podzielone na dwie grupy:

  • do chodzenia: Mnichy, Manaslu, Manaslu Plus,
  • do biegania: Monte Silentii Light, Monte Silentii, Monte Silentii Plus.

Model Monte Silentii Plus – sandały Monk Sandals

Modele do chodzenia charakteryzuje budowa zbliżona do normalnych sandałów, natomiast modele do biegania przypominają swoją budową japonki. W zależności od grubości podeszwy oraz wykończenia mają one różną wagę oraz właściwości. Im cieńsza podeszwa tym sandały są lżejsze i bardziej czuć podłoże, co wymaga większej pracy od naszej stopy. Dla osób zaczynających przygodę z minimalizmem polecane są wersję z grubszą podeszwą Vibram (10 mm).

Każdy znajdzie coś dla siebie tym bardziej, że zastosowanie sandałów jest na wielu płaszczyznach: bieganie, wędrówki, trekking, biwak, turystyka, rower, kajaki, miasto, wyjazdy, codzienne użytkowanie.

Informacja prasowa Monk Sandals

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    wojtek4p 5 lat ago

    Dzień dobry. Chciałbym się podzielić opinią na temat sandałów tzw. minimalistycznych.

    Co prawda nie użytkuję sandałów akurat tej firmy, ale mam tego typu sandały wykonane na indywidualne zamówienie od innego wykonawcy, ale zasada użytkowania i chodzenia w tego typu obuwiu jest ta sama. Sandały takie posiadam już około od 4 lat i są wykonane w wersji podobnej do japonek z tym, że posiadają mocowanie przy pomocy paska zamocowanego dookoła pięty i zapinanego na wierzchu stopy przy pomocy takiej zapinki z tworzywa sztucznego. A teraz troszkę opiszę jak wygląda poruszanie się w tego typu obuwiu na co dzień w ciepłe upalne powiedzmy dni. Sandały, które posiadam mają podeszwę grubości 4 mm, i na początku jak je kupiłem i rozpakowałem zastanawiałem się czy na tak niskiej podeszwie można w ogóle się poruszać. I nie powiem po wypróbowaniu i założeniu ich na stopy pierwsze trzy wyjścia w nich na spacer były dość uciążliwe dla moich ścięgien w stopach i przede wszystkim mięśni łydek w moich nogach. Bo okazało się również potwierdzam co zostało opisane w artykule zamieszczonym powyżej, że chodząc na co dzień w normalnym obuwiu gdzie stopa jest inaczej ustawiona w obuwiu czyli na ogół pięta jest zawsze choć troszkę wyżej niż palce stopy i to powoduje, że przestawiając się na chodzenie w sandałach minimalistycznych z początku może wydawać się nie komfortowe. Nic bardziej mylnego nasze nogi i stopy mięśnie i ścięgna bardzo szybko przyzwyczajają się do nowego stylu poruszania. Ja ze swojej strony nigdy już nie założę jakichkolwiek tradycyjnych sandałków na masywnej grubej i topornej podeszwie ponieważ stwierdziłem, że nie ma lepszych sandałków na ciepłe upalne dni jak sandały minimalistyczne typu japoneczki w, których można sobie świetnie śmigać. Jeżeli ktoś nie lubi chodzić w japonkach bo np. uwiera go usytuowanie paska pomiędzy palcami, to jest też możliwość zakupienia sandałów w fasonie tradycyjnym z paskami umieszczonymi np. w poprzek sandałów. Naprawdę jeśli ktoś chce spróbować czegoś nowego i pochodzić w lato w wygodnym obuwiu to polecam tego typu sandałki nie ma nic lepszego. Pozdrawiam-użytkownik sandałów minimalistycznych.