HomeNowości z rynku

Hoka One One prezentuje kolekcję na sezon jesień & zima 2017

Do specjalistycznych sklepów dla biegaczy trafiła już jesienno-zimowa kolekcja obuwia Hoka One One. Nie zabraknie w niej modeli miejskich, jak i tych dedykowanych bieganiu po górach i nierównościach. Trzonem w tym sezonie są znane i cenione modele, ale w ulepszonych wersjach: Clifton 4, Speedgoat 2 i Challenger ATR 3. Nie zabraknie także nowości, m.in. Hupany czy wprowadzonej wiosną Gavioty.

Mocno nieszablonowe ze względu na konstrukcję i właściwości amortyzujące, a do tego niezwykle barwne buty cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Niewątpliwy, sukcesywny wzrost ich sprzedaży do polskich sklepów biegowych i outdoorowych wiąże się z sukcesami wyczynowców. W skali globalnej nieodzownie wiąże się to z sukcesami ikon pokroju Leo Manzano i Karla Melztera. Również jednak na naszym podwórku, gdzie w bieżącym roku nie zabrakło dużych i prestiżowych imprez biegowych, Hoka odcisnęła mocne piętno.

Z jednej strony wiąże się to z fizyczną obecnością stoiska producenta na imprezach takich jak 3. Festiwal Biegu Rzeźnika w Bieszczadach czy krynicki 8. PKO Festiwal Biegowy. Nie tylko można było tam kupić buty i zasięgnąć fachowej porady, ale i za darmo wypożyczyć oraz przetestować flagowe modele. Z drugiej strony wpływ na wzrost popularności miały świetne wyniki czołowych polskich ultramaratończyków, m.in. zawodników Salco Garmin Team’u czy Przemysława Sobczyka. Powoduje to, iż Polacy – zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy – coraz częściej sięgają po Hokę, rezygnując tym samym z obuwia największych i najbogatszych marek sportowych. Jest popyt, musi być i podaż, stąd producent sprzedaje coraz więcej swoich butów zarówno do dużych, ogólnopolskich sieci jak Sklep Biegacza. 

Na czym – z użytkowego punktu widzenia – polega fenomen butów Hoka One One?

Producent oferuje klientom buty z szeroką podeszwą, w których pianka amortyzująca jest nawet do 2,5 razy grubsza niż w standardowych butach do biegania. Dzięki niskiemu dropowi, czyli różnicy spadku wysokości pomiędzy wysokością pięty, a wysokością przodu, but świetnie trzyma się podłoża. Podeszwa o łódkowatym kształcie zapewnia dobre przetoczenie stopy i wymusza lądowanie na śródstopiu. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania biegacz unika kontuzji spowodowanych złą techniką biegu. 

Jakie modele cieszyły się największym wzięciem podczas przedsezonowych zamówień?

CLIFTON 4

CLIFTON 4

Unowocześniony został najlepiej sprzedający się w Polsce miejski model Clifton. W wyrafinowany sposób łączy on w sobie szybkość, lekkość oraz osławiony komfort, znany z poprzednich wersji buta. Niemal symetryczny profil Meta – Rocker wspomaga bieganie „ze śródstopia” i szybsze przetaczanie stopy, a niski, 5 mm drop zapewnia naturalne ułożenie stopy podczas biegu. Ponadto, unowocześniona została cholewka o bezszwowej konstrukcji oraz piankowa podeszwa, gwarantująca jeszcze lepszą amortyzację. Flagowy model buta na asfalt.

SPEEDGOAT 2

SPEEDGOAT 2

Nowa wersja kultowego modelu trailowego. Niezwykle lekki, cechujący się świetną dynamiką i wytrzymałością, zaprojektowany został myślą o najbardziej wymagających, górskich biegach. Doskonałą amortyzację i odporność na wstrząsy zapewnia gruba warstwa pianki Eva. Pełną przyczepność gwarantuje podeszwa Vibram® MegaGrip, z zaledwie 5 mm dropem. Zmianie uległa cholewka – poszerzona w kluczowych miejscach, lepiej oddychająca i z dodatkowo wzmocnioną siateczką. Najczęściej wybierany model Hoki do biegania dłuższych dystansów w górach. 

CHALLENGER ATR 3

CHALLENGER ATR 3

Najbardziej uniwersalny model w ofercie Hoka One One. Na poziomie konstrukcji bez zmian w stosunku do wersji z wiosny, za to dostępny w nowych wersjach kolorystycznych. Niniejszy but wyposażony jest w dość łagodny bieżnik, dzięki czemu sprawdzi się zarówno podczas łagodnych biegów górskich, na utwardzonych ścieżkach, jak i w warunkach miejskich. Profil Meta – Rocker wspomaga bieganie ze „ze śródstopia” i szybkie przetaczanie stopy, a tym samym, niezależnie od warunków podłoża, zapewnia optymalną dynamikę biegu. Wysoką amortyzacją zapewnia gruba podeszwa, stworzona na bazie pianki Eva.

Trzy wymienione powyżej modele są nie tylko najczęściej kupowanymi, ale i najpopularniejszymi oraz najbardziej cenionymi butami w ofercie Hoka One One. Producent ma w swojej ofercie jednak znacznie szersze portfolio ciekawych, stale rozwijanych modeli, m.in. trailowe Mafate Speed 2 oraz Stinson ATR 4 czy miejskie Bondi 5, Arahi, Vanquish 3. Do tego dochodzą niedawno wprowadzone do sprzedaży miejskie modele Hupana oraz Gaviota. 

HUPANA

HUPANA

Wizualnie odróżnia się od większości proponowanych przez Hokę modeli. Zastosowana nieco cieńsza podeszwa nie wpływa jednak na komfort użytkowania i amortyzację. Przeznaczony jest do biegania na równych powierzchniach asfaltowych. Świetnie sprawdzi się także podczas codziennego użytkowania. Dzięki pokrywającej but siateczce o wzmocnionej oddychalności stopa nie poci się nawet podczas kilkugodzinnej eksploatacji.

GAVIOTA

GAVIOTA

Hoka wychodzi naprzeciw biegaczom zmagającym się z błędnym układaniem stopy podczas poruszania się – Gaviota to but dla nich. Zastosowany w nim system HOKA J-Frame ™, zapewniający wsparcie i ochronę podczas prowadzenia stopy bez użycia sztywnych materiałów. Ponadto, mieszanka pianki EVA oraz gumy RMAT zwiększa amortyzację i nadaje butowi dużą wytrzymałość. Polecany zwłaszcza w warunkach miejskich.

Informacja prasowa marki Hoka One One

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0