HomeRynek outdoor

Stefan Glowacz na 6. edycji ISPO ACADEMY

Gościem specjalnym tegorocznej ISPO ACADEMY (17-19.10.2017, Wierchomla SKI & SPA Resort) będzie Stefan Glowacz – jeden z najwybitniejszych wspinaczy na świecie, ambasador marki Marmot.

Stefan Glowacz (fot. arch. Stefan Glowacz)

Miłość do wspinaczki zaszczepili w nim rodzice. We wspinaczce sportowej osiągnął niemal wszystko: zwycięstwo w konkursie pokazowym na Olimpiadzie w Albertville, drugie miejsce na mistrzostwach świata IFSC, trzykrotne zwycięstwo w prestiżowym Arco Rock Masters. Karierę sportową zakończył w 1993 roku, a swój talent i zainteresowania skierował ku odległym, nieznanym i trudno dostępnym ścianom świata. Pomogło mu to odkryć, iż podroż do miejsca wspinaczki jest równie istotna jak sama wspinaczka. Podróżował Jeepem przez pustynię Namibii, na nartach przemierzał lodowce Patagonii, płynął canoe przez wenezuelską dżunglę, przemierzył żaglówką Antarktydę, co uwieńczył wejściem na 900-metrową Renard Towers, wyznaczając nową drogę o skali trudności 9.

Wspinał się na najbardziej nieoczywiste ściany świata jak Roraima Tepui w Wenezueli, Piedra Riscada w Brazylii czy Maijis al. Jinn Caverns w Omanie. Stefan prowadzi także własną firmę Red Chili, specjalizującą się w produkcji butów i akcesoriów dla wspinaczy.

Prelekcja Stefana Glowacza odbędzie się 18 października o godz. 18:30.

Więcej informacji, program oraz rejestracja na 6. ISPO ACADEMY na stronie www.ispoacademy.pl. Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/128795617752061/

***

ISPO ACADEMY odbywa się pod patronatem i we współpracy z 4outdoor Biznes

4outdoor_czarne

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0