HomeRynek outdoor

Zmiana w kierownictwie Grupy Oberalp

Z końcem kwietnia 2018 roku, po 17 latach pracy, Massimo Baratto – CEO Grupy Oberalp – opuszcza specjalizującą się w sportach górskich firmę z Południowego Tyrolu, by związać się zawodowo z marką Under Armour na stanowisku wiceprezesa oraz dyrektora zarządzającego na Europę w europejskiej siedzibie marki w Amsterdamie.

Massimo Barrato pełniący funkcję CEO Grupy Oberalp zdecydował się opuścić firmę i przeprowadzić do Amsterdamu, gdzie swoją siedzibę posiada marka Under Armour i gdzie żyje rodzina jego żony. Działanie to odbywa się za porozumieniem stron oraz zostało uważnie przemyślane i zaplanowane przez obie strony.

Massimo Baratto

Jak mówi Heiner Oberrauch: Przez ostatnie 17 lat dzięki swojej pasji i oddaniu Massimo dokonał wyjątkowych rzeczy. Podarował on naszej firmie wizję i strukturę, ukształtował ją. Może być on dumny z tego, co udało mu się zbudować i spoglądać w przyszłość czując wdzięczność całego naszego zespołu. Dla mnie jest to smutny moment, ale i przepełniony wdzięcznością. Cieszę się z rozwoju zawodowego Massimo i wierzę, że jest to odpowiedni czas dla nowej energii i świeżych pomysłów, które wyniosą naszą Grupę na kolejny, wyższy poziom. Dziękuję Massimo!

Wspólne poszukiwanie następcy już się rozpoczęło.

Jako CEO Massimo Baratto miał decydujący wpływ na ekspansję grupy oraz jej marek – SALEWA, DYNAFIT, WILD COUNTRY i POMOCA. Jak sam przyznaje, decyzja nie należała do łatwych: Jest to najdłuższe i najważniejsze doświadczenie zawodowe i prywatne w moim życiu, niosę je w sercu z dumą i wdzięcznością. Cieszę się z podjęcia nowego wyzwania, ale jednocześnie czuję smutek na myśl o opuszczeniu tego unikalnego i wyjątkowego dla mnie miejsca. Ogromnie dziękuję Heinerowi i całej Grupie za obdarzenie mnie zaufaniem oraz możliwość rozwoju, dodawania do historii firmy kolejnych wielkich osiągnięć, ale także wyciągania wniosków z popełnianych błędów. Ludzie, kultura i marki Grupy wzbogaciły mnie – wiele się nauczyłem, zawsze starając się robić wszystko, co w mojej mocy. Jestem pewien, że ta kultura i siła sprawią, że Oberalp i jej zespół będą w przyszłości nie do pokonania. To zaszczyt, że mogę być częścią tej historii i przez następne kilka miesięcy będziemy wspólnie pracować nad jej kolejnym rozdziałem.

Oprócz wieloletniego sprawowania funkcji międzynarodowego managera marki SALEWA i czuwania nad jej dalszym rozwojem, Massimo Baratto był również odpowiedzialny za strukturyzację Grupy Oberalp. Za jego kadencji nastąpiło przejęcie marek DYNAFIT, POMOCA i WILD COUNTRY i w rezultacie mała, rodzinna firma przeistoczyła się w jednego z międzynarodowych liderów w dziedzinie sportów górskich. Ponadto Oberalp Group to także punkt odniesienia w kwestii dystrybucji marek. To właśnie Massimo Baratto znacząco przyczynił się do ekspansji marek takich jak Under Armour, Speedo, Fischer, Barts i innych oraz nadał odpowiedni kierunek digitalizacji firmy. Dzisiaj Grupa Oberalp z powodzeniem działa ze swojej siedziby w Bolzano zarządzając dziesięcioma filiami na całym świecie.

Informacja Grupy Oberalp

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0