HomeNowości z rynku

Sprzęt marki Ferrino wspiera wyprawę na K2

K2 jest ostatnim niezdobytym zimą ośmiotysięcznikiem i drugim najwyższym szczytem ziemi (8611 m). Ferrino został sponsorem technicznym tej ważnej wyprawy zorganizowanej przez Polski Związek Alpinizmu przy wsparciu polskiego Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wyprawę na K2 sponsoruje marka Ferrino

Aktualnie polscy alpiniści usiłują zdobyć szczyt. “Wiemy, że mamy tylko 5% szans dotarcia na szczyt, ale tylko próbując możemy to osiągnąć. Gdybyśmy nie odważyli się w przeszłości, nie byłoby wszystkich polskich sukcesów w wysokich górach” – mówi Krzysztof Wielicki, lider wyprawy, który szczyci się pierwszym zimowym wejściem na Everest (1980, z Leszkiem Cichym) i dwoma innymi pierwszymi zimowymi wejściami, na Kanczendzongę w 1986 (z Jerzym Kukuczką) i Lhotse (samotnie).

Ferrino na K2

Polski zespół został wyposażony w namioty Ferrino Svalbard 3, ikonę naszej marki, która w tym roku obchodzi 30. rocznicę wprowadzenia na rynek i czwartą zmianę wersji. Odpowiedni dla najbardziej ekstremalnych warunków zimowych, bardzo wytrzymały dzięki podwójnie krzyżowej konstrukcji, jest jednocześnie szybki w rozbijaniu i łatwy do noszenia.

Innym namiotem używanym przez polski zespół w czasie wyprawy jest Pilier 2 – zaprojektowany tak, aby przeciwstawić się silnym wiatrom w wysokich górach.

Himalaiści używają również plecaków Radical 45+10. Plecaki zostały wykonane z włókien kompozytowych DSM Dynemma, dzięki czemu są bardzo lekkie i wytrzymałe.

Informacja prasowa Ferrino

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0