HomeRynek outdoorImprezy outdoor

Jubileuszowa edycja targów OutDoor – połączenie motywów targowych z wydarzeniami otwartymi na konsumentów

Wszyscy goście są mile widziani podczas tej jubileuszowej edycji targów – OutDoor 2018 będzie stanowić coś więcej niż tylko platformę biznesową dla międzynarodowej branży outdoorowej. Profesjonalni sportowcy oraz amatorzy aktywności outdoorowych również będą mogli odwiedzić targi na Jeziorem Bodeńskim.

Te najważniejsze europejskie targi outdoorowe odbędą się po raz 25. w dniach 17-20 czerwca w miejscowości Friedrichshafen. Dzięki Mistrzostwom Niemiec w Boulderingu, Festiwalowi Świętojańskiemu oraz wielu innym imprezom, które odbędą się nad brzegiem jeziora, wszyscy fani outdooru będą mogli nacieszyć się atmosferą targów. Użytkownicy końcowi będą mieli dostęp do dodatkowej powierzchni wystawowej oraz do osobnej strefy zawodów, dzięki czemu będą mogli mieć bezpośredni kontakt z markami.

OutDoor 2018 idzie na całość. Od soboty do niedzieli (16-17 czerwca) elita niemieckich boulderowców będzie rywalizować na arenie wspinaczkowej w Hali B5. Mistrzostwa Niemiec w Boulderingu będą zorganizowane przez Niemiecki Związek Alpinistyczny (DAV).

Jako największe targi outdoorowe w Europie OutDoor we Friedrichshafen stanowi idealne miejsce do rozegrania tych kluczowych zawodów boulderowych. Spodziewamy się bardzo ekscytującego widowiska – mówi Klaus Wellmann, Dyrektor Zarządzający Messe Friedrichshafen. A trzeba dodać, że entuzjastyczna widownia stanowi warunek niezbędny do rozegrania udanych zawodów wspinaczkowych. Trybuny będą stały naprzeciwko ściany boulderowej o długości 42 metrów, dzięki czemu widzowie będą mieli doskonały widok na kwalifikacje, półfinały oraz finały. Zawody startują w sobotę o 9:00, a w niedzielę o 9:30. Otworzenie Hali B5 na dzień przed rozpoczęciem targów ściągnie na te ekscytujące zawody profesjonalnych sportowców, fanów wspinaczki, użytkowników sprzętu outdoorowego oraz gości targowych. Co więcej, planowany jest również program towarzyszący dla wszystkich gości, którego częścią będzie okazja do spróbowania swoich sił w boulderingu. Relacja streamingowa pozwoli zainteresowanym widzom śledzić wydarzenie na żywo w internecie.

Friedrichshafen nad Jeziorem Bodeńskim (fot. OutDoor Show)

Również poza terenami targowymi odbywać się będą rozmaite wydarzenia. Festiwal Świętojański OutDoor rozpocznie się w centrum miasta w sobotę, a w niedzielę przeniesie się w niesamowitą scenerię Jeziora Bodeńskiego i okolicznych gór. W ten najdłuższy dzień roku, w iście szwedzkim stylu, duch outdooru będzie wszechobecny podczas wszystkich wydarzeń festiwalowych nad brzegiem jeziora. Późnym popołudniem rozpoczną się liczne aktywności i pokazy outdoorowe na promenadzie Friedrichshafen, włączając w to slackline, Stand Up Paddling oraz wyspę wspinaczkową. Sety DJ-skie muzyki elektronicznej będą sprzyjać zrelaksowanej, letniej atmosferze.

W tej samej okolicy odbędzie się impreza OutDoor Movie Nights – będą to dwa wieczory, podczas których pokazywane będą fantastyczne filmy w chill-outowym klimacie. W sobotę wieczorem o 19:30 w muszli koncertowej w centrum Friedrichshafen odbędą się pokazy filmów z cyklu European Outdoor Film Tour 17/18. A w niedzielę będzie można podziwiać filmy z 5. edycji International Ocean Film Tour. Wstęp na oba pokazy będzie za darmo, otwarty dla wszystkich zainteresowanych i oczywiście będzie odbywać się pod otwartym niebem.

Targi OutDoor (fot. OutDoor Show)

Podczas tej jubileuszowej edycji chcemy podzielić się naszą fascynacją sportami outdoorowymi zarówno na terenach targowych, jak i w centrum Friedrichshafen. Wierni mottu „OutDoor dla wszystkich”, chcemy zaoferować użytkownikom końcowym dużo atrakcji w wyjątkowej scenerii Jeziora Bodeńskiego – tłumaczy Stefan Reisinger, szef tragów OutDoor oraz Eurobike.

Oprócz klasycznych aktywności outdoorowych, edycja OutDoor 2018 skoncentruje się również na nowych motywach – takich jak: Hangout, Kolekcja Lifestyle, Sporty Wodne oraz Bieganie. Użytkownicy również będą selektywnie angażowani poprzez różne imprezy – jak na przykład mikroprzygody. Mikroprzygody – jak sama nazwa sugeruje – są to spontaniczne i fajne mini przygody w naturalnym otoczeniu, które łatwo połączyć z obowiązkami życia codziennego. Te przygody nie muszą być ekstremalne lub odbywać się w odległych miejscach – można je przeżyć praktycznie na progu własnego domu. Po prostu wystarczy spakować szpej outdoorowy i spędzić wraz z przyjaciółmi noc pod gwiazdami po całym dniu pracy w biurze. Można odnaleźć przyjemność w gotowaniu outdoorowym oraz eksplorowaniu dzikiej przyrody wokół nas. Podczas jubileuszowej edycji tragów OutDoor mikroprzygody będą organizowane po raz pierwszy dla użytkowników końcowych. Grupa chętnych będzie eksplorować okolice Jeziora Bodeńskiego, spać pod gwiazdami i przeżywać wspólne przygody.

Od 1994 r. targi OutDoor przyciągają międzynarodowych graczy oraz przedstawicieli mediów z branży outdoorowej. Celem tych targów jest zaprezentowanie najnowszych produktów i innowacji oraz trendów w różnych sektorach. Dzięki bliskości Jeziora Bodeńskiego oraz Alp targi oferują idealną atmosferę do pracy oraz produktywne otoczenie do robienia interesów. Zeszłoroczna edycja targów przyciągnęła do Friedrichshafen 965 wystawców, 21412 gości oraz 1019 przedstawicieli mediów.

25. jubileuszowa edycja tragów OutDoor odbędzie się od niedzieli 17 czerwca do środy 20 czerwca 2018 r. we Friedrichshafen. Impreza jest otwarta jedynie dla gości branżowych (z wyjątkiem Mistrzostw Niemiec w Boulderingu, 16-17 czerwca, Hala B5). Więcej informacji dostępnych jest na: www.outdoor-show.de oraz www.facebook.com/OutDoor.Show/.

Źródło: Messe Friedrichshafen

***

Przypominamy, że to ostatnia edycja targów OutDoor we Friedrichshafen. W 2019 roku wystawa odbędzie się w Monachium. Więcej informacji TUTAJ.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0