HomeRynek outdoor

Nowe marki w portfolio firmy Sportimpex

Wieloletni dystrybutor marki LEKI – firma Sportimpex – poszerza swoją ofertę o nowe marki: Gronell, Maier Sports i ZAG Chamonix.

Gronell to marka, której historia sięga roku 1937, kiedy to Nello Grossule, stworzył swoją pierwszą parę górskich butów w oparciu o własne doświadczenia z górskich wycieczek. Testował je sam i ulepszał zgodnie z rzemiosłem, którego mistrzem był jego ojciec tak, aby jak najlepiej służyły jego sąsiadom i przyjaciołom zamieszkującym pogórze Alp. Mieszkańcy włoskiego regionu Lessinia szybko docenili kunszt małej manufaktury, dzięki czemu marka Gronell jest obecnie jedną z najlepszych w swojej kategorii. Potwierdzeniem tych słów jest fakt, że firma jest wieloletnim dostawcą obuwia dla włoskiej armii. Tradycyjne rozwiązania w połączeniu z nowoczesnymi technologiami (Vibram, OutDry, PrimaLoft) cieszą się uznaniem miłośników wszelkich górskich aktywności.

Druga z marek, które trafiły pod skrzydła Sportimpex, to Maier Sports, która – tylko w ostatnich latach – zdobyła m.in. nagrody tak znaczące jak: German Design Award 2017, Wandermagazin Testsieger, Outdoor Kauftipp i SkiMagazin Innovationspreis 2015. Do popularności marki, zarówno wśród narciarzy, jak i miłośników outdooru w całej Europie, przyczyniło się ciekawe wzornictwo oraz jakość wykonania. Nie bez znaczenia dla przyszłych i aktualnych klientów pozostaje fakt, że producent udziela 5 lat gwarancji na swoje produkty.

Narty ZAG znajdą zastosowanie w każdych pozaszlakowych warunkach – nieważne czy podczas zjazdu w głębokim puchu czy na stromym podejściu do drogi wspinaczkowej. Pomimo, że freeride mają w genach, a puch to ich naturalne środowisko, linia Patrol stanowi ciekawą propozycję kategorii all mountain.

Trzy nowe na polskim rynku marki stanowią doskonałe uzupełnienie aktualnej oferty outdoorowej oferty Sportimpex, którą stanowią: Leki, Cairn, NAROO oraz inne.

Więcej informacji udziela Jacek Majorowski: jacek.majorowski@sportimpex.pl

Informacja prasowa Sportimex

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0