HomeNowości z rynku

Kuba Brzosko dołącza do teamu marki Ternua

Dystrybutor marki Ternua na Polsk – firma ALP / AlpinSport Zakopane – stale rozwija jej obecność na rynku. W sklepach dostępna jest aktualnie nowa kolekcja jesień-zima 2018/19 z flagową serią spodni turystycznych i skitourowych. Produkty Ternua przeznaczone są dla miłośników outdooru, przewodników górskich, skitourowców, wspinaczy i trekkersów. Ważnym elementem filozofii marki są produkty dla specjalistów – dlatego też do teamu sportowców dołącza Kuba Brzosko.

Kuba Brzosko dołącza do teamu marki Ternua (fot. FB Przewodnik Tatrzański Jakub Brzosko)

Jakub Brzosko – przewodnik tatrzański, ratownik TOPR, instruktor narciarstwa wysokogórskiego, międzynarodowy przewodnik UIMLA. Uczestnik najtrudniejszych zawodów skialpinistycznych na świecie Pierra Menta (2004 r.) czy Patrouille des Glaciers (2010 r.). W 2003 roku zdobył Puchar Polski w ski alpiniźmie. Przez kilka lat był członkiem kadry Polski w ski alpiniźmie. Uczestniczył w Mistrzostwach Europy w Słowacji w 2003 roku i Mistrzostwach Świata w Hiszpanii w 2004 roku, gdzie wspólnie z Grzegorzem Bargielem zdobył 13. miejsce w konkurencji zespołowej. Od 20 lat pasjonuje się ski alpinizmem (dokonał m.in. jednego z najtrudniejszych zjazdów w Tatrach – Zachodem Grońskiego), obecnie szkoli w SkitourSchool w Zakopanem. Publikuje artykuły (m.in. w kwartalniku „Tatry”), tworzy filmy dokumentalne („Halny”, „Hanka”, „Ojcowie i synowie”). Przez 14 lat był dyrektorem artystycznym festiwalu filmów górskich w Zakopanem „Spotkania z Filmem Górskim”. Uczestniczył w zawodach biegowych m.in. Alpin Sport Bieg na Kasprowy oraz Bieg Ultra Granią Tatr. Planuje starty w dużych imprezach skialpinistycznych m.in. Troffeo Mezzalama. W Tatrach wspina się na poziomie V wyznając zasadę, że bardziej zależy mu na obcowaniu z górami, niż pokonywaniu ekstremalnych trudności technicznych. Jako przewodnik tatrzański i międzynarodowy UIMLA, pokazuje ludziom wertykalny świat i dzieli się swoim górskim doświadczeniem – od niedawna również jako ambasador marki TERNUA, której jest gorącym orędownikiem. Jakub Brzosko jest także konferansjerem na dużych imprezach outdoorowych.

Kuba Brzosko dołącza do teamu marki Ternua (fot. FB Jakub Brzosko)

Tak Jakub komentuje swoje dołączenie do teamu sportowców (m.in.: Alberto Inurratgi, Miriam Marco, Markus Klaiber) marki Ternua:

Z ogromną radością pragnę poinformować, że stałem się ambasadorem hiszpańskiej firmy Ternua. Moja miłość do tej marki była „od pierwszego wejrzenia” i pojawiła się dwa lata temu. Jakość, design, wykończenie, a przede wszystkim funkcjonalność, powodują że produkty tej firmy są na najwyższym światowym poziomie odzieży outdoorowej. Używając tej odzieży w górach podczas wędrówek, trekkingów, wspinania czy skitourów, odczuwam poczucie komfortu i znakomitego zabezpieczenia od zimna i wilgoci. Zdecydowanie polecam i zachęcam do zakupów w sklepie Alpin Sport w Zakopanem. Na moim profilu co jakiś czas będę publikował zdjęcia i opinie o produktach. Niebawem zima w Tatrach i ruszamy wnet na skitury, oczywiście z produktami Ternua.

Informacja prasowa ALP / AlpinSport Zakopane

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0