HomeRynek outdoorLudzie branży outdoor

Arne Strate nowym Sekretarzem Generalnym EOG!

Stowarzyszenie European Outdoor Group zostało powołane do życia w 2003 roku. Od samego początku w prace tej organizacji zaangażowany Mark Held. Po wielu latach świetnej i niezwykle kompetentnej działalności na rzecz branży outdoor Mark postanowił ustąpić. Nowym Sekretarzem Generalnym EOG został Arne Strate!

Mark Held

Rola Marka Helda była niezwykła – zajmował się nie tylko bieżącą pracą stowarzyszenia, ale był również propagatorem i animatorem wielu ważnych działań. Począwszy od zarządzania obecnością outdooru na letnich i zimowych targach, poprzez badania rynku, CSR i zrównoważony rozwój, a na współpracy ze instytucjami europejskimi kończąc. Co dla nas ważne, Mark był zawsze dobrze zorientowany w sprawach polskiego rynku, wspierał członkostwo POG w EOG (dwukrotnie odwiedzał Polskę – targi w Kielcach oraz ISPO Academy). Wieloletnia praca przyniosła rozwój EOG – stowarzyszenie stało się silnym reprezentantem branży w Europie, poważanym przez wszystkich graczy na rynku sportowymi i outdoorowym.

Arne Strate (fot. EOG)

Stanowisko Marka obejmie Arne Strate, który przez ostatnie 3 lata udanie pracował dla EOG jako , będą zaangażowany w większość projektów takich jak It’s Great Out There Coalition, czy zarządzanie naborem nowych członków wśród, których znaleźli się przedstawiciele sklepów, brandów technologicznych, czy ostatnio nawet marek snowboardowych. To będzie zatem płynne przejście w kontekście zarządzania organizacją – przewodzenia zespołowi wykonawczemu, ścisłej współpracy z Prezydentem EOG Johnem Jansenem, Zarządem EOG oraz członkami stowarzyszenia.

Miejmy nadzieję, że Arne Strate szybko zyska uznanie jako świetny Sekretarz. Mark zapewnia, że nie znika kompletnie z EOG – jego wsparcie z pewnością się przyda.

Mark tak rekomenduje nowego Sekretarza:

Od chwili, kiedy rok temu zapowiedziałem swoje odejście, byliśmy bardzo skoncentrowani nad znalezieniem mojego następny – jestem szczęśliwy, że to właśnie Arne został wybrany. Jego praca i działania dla EOG oraz proces rekrutacyjny jasno potwierdziły, że jest on w stanie sprostać nowej roli i, co więcej, wniesie odświeżone spojrzenie na wyzwania jakie stoją przed stowarzyszeniem, jaki i przed całą branżą. To był dla mnie niezwykły przywilej, że mogłem być Sekretarzem Generalnym EOG przez tak wiele lat. Muszę jednak dodać, że nie znikam kompletnie i będę wspierał Anre w jego nowych obowiązkach.

A Arne podkreśla:

Branża outdoorowa cały czas się rozwija i znajduje się na swoistej drodze do sukcesu. Jeśli dołożymy wszelkich starań, współpracując między sobą, robiąc dobrze nasze interesy, dbając o przyrodę, i zachęcając ludzi do aktywnego uprawiania aktywności outdoorowych, to nasz sektor będzie dobrze prosperował w przyszłości. Cieszę się, że będę mógł pracować nad niezwykle ważnymi i dynamicznymi projektami z moimi kolegami, Zarządem EOG, członkami oraz całą branżą outdoor, a także partnerami i instytucjami w całej Europie.

Wielkie podziękowania za pracę na rzecz europejskiej branży dla Marka Helda! Arne Strate życzymy powodzenia na nowej funkcji!

Piotr Turkot

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0