HomeNowości z rynku

Z taktycznym zacięciem: polska marka Helikon-Tex rozwija linie produktów dla entuzjastów outdooru

Ciężkie wędrówki w zróżnicowanym terenie przy temperaturach wahających się od -20 do +35 stopni Celsjusza – takie zadania często stoją przed żołnierzami służb specjalnych. Wykorzystując swoje doświadczenia w produkcji odzieży dla tej właśnie grupy, Helikon-Tex zdecydował się pójść za ciosem: polski producent prezentuje zaawansowane technicznie produkty dla ludzi związanych z szeroko pojętym outdoorem.

Kolekcje Outback Line oraz Bushcraft Line z biegiem lat zyskują autonomię, coraz wyraźniej odróżniając się od strzelecko-militarnych korzeni, dzięki którym firma Helikon-Tex zasłynęła na rynku. Najlepsze cechy produktów o taktycznych funkcjonalnościach zostały udoskonalone pod kątem wymagającej turystyki, a następnie uzupełnione całkowicie nowymi rozwiązaniami.

Obecnie linie Outback oraz Bushcraft zawierają pełen przekrój odzieży i sprzętu, w tym: wiatroszczelne kurtki, bluzy i polary, zaawansowane technicznie spodnie turystyczne, plecaki o nowoczesnej konstrukcji, stuptuty, bieliznę termoaktywną oraz czapki.

Spodnie Helikon-Tex Hybrid Outback Pants

Hybrid Outback Pants – hybrydowe spodnie do turystyki

Kluczową cechą nowych spodni Helikon-Tex jest ich hybrydowa konstrukcja, dzięki której użytkownik będzie miał wrażenie dużej swobody ruchów, ale i pewność, że materiały nie zniszczą się, gdy przyjdzie mu wesprzeć się na kolanie podczas wspinaczki czy rozpalić ogień.
Hybrid Outback Pants zostały przystosowane do impregnacji woskiem, choć to sam użytkownik podejmuje decyzję czy podczas kolejnej wyprawy przydadzą mu się spodnie zabezpieczone przed wodą czy bardziej oddychające. Dodatkowym elementem wzmacniającym mogą być wkładki na kolanach, tzw. pady, które montuje się w specjalnych kieszeniach wewnątrz spodni. Wszystko to sprawia, że nowe spodnie Helikon-Tex są naprawdę wszechstronne.

Koszula turystyczna Helikon-Tex Defender Mk2 Pilgrim Shirt

Defender Mk2 Pilgrim Shirt – wzmocniona koszula turystyczna

Mogłoby się wydawać, że koszule zostaną wyparte ze szlaków przez produkty o bardziej sportowym kroju. A jednak doprawienie świetnego wyglądu, jaki zapewniają te pierwsze, funkcjonalnymi rozwiązaniami o bojowym rodowodzie sprawia, że taki scenariusz wcale nie musi się sprawdzić.

Helikon-Tex Defender Mk2 Pilgrim Shirt będzie dla użytkownika synonimem niezawodności i trwałości. Koszulę tę wykonano bowiem z nieco grubszej tkaniny, której nie straszna praca w drewnie czy przeciskanie się przez skalne zacięcia. Przy okazji koszula ochroni nas przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Warto zaznaczyć, że zarówno koszula Helikon-Tex Defender Mk2 Pilgrim Shirt, jak i wcześniej omówione Hybrid Outback Pants zostały zaprojektowane przy wsparciu ekspertów prowadzących szkolenia z survivalu i zasad przetrwania w najtrudniejszych warunkach. Stoją więc za nimi całe lata doświadczeń w wymagającym terenie.

Koszula trekkingowa Helikon-Tex Defender Mk2 Tropical Shirt

Defender Mk2 Tropical Shirt – przewiewna koszula trekkingowa

Na szlaku liczy się lekkość i każdy turysta z pewnością skorzysta na tym, że nie będzie musiał zabierać ze sobą dodatkowej torby czy nerki, chowając podręczny ekwipunek oraz portfel do specjalnie zaprojektowanych kieszeni. Potrzebne drobiazgi będą dzięki temu zawsze pod ręką, bezpieczne i gotowe do użycia.

Defender Mk2 Tropical Shirt została zaprojektowana tak, by podnieść komfort turystyki. Mając to na względzie koszula została wyposażona w cztery obszerne kieszenie w okolicy klatki piersiowej oraz rozwiązania takie jak szlufka na okulary czy wentylacyjne panele pod pachami. Odpowiednio przygotowany poliestrowy materiał wysycha błyskawicznie, zapewniając przy tym ochronę przed promieniowaniem UV.

#JourneyToPerfection – na drodze do perfekcji

Droga, którą obrał Helikon-Tex to – zgodnie z hasłem przewodnim marki – ścieżka ku perfekcji. Ubrania z serii Outback Line i Bushcraft Line łączące wysoką funkcjonalność i niezawodność z dopracowanym wyglądem, są kolejnym krokiem na tej drodze.
Przedstawione produkty stanowią ciekawą alternatywę dla każdego entuzjasty outdooru – zarówno początkującego turysty, który szuka uniwersalności, jak i wymagającego pasjonata bushcraftu, który doceni świetny krój, wyjątkowe materiały i przemyślane rozwiązania.

Więcej informacji na temat produktów Helikon-Tex znajduje się na stronie:  www.helikon-tex.com/

Informacja prasowa Helikon-Tex

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0