HomeNowości z rynku

Garmin wprowadza zegarek GPS z dotykowym ekranem

Garmin, globalny lider w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań bazujących na nawigacji satelitarnej, ma przyjemność zaprezentować sportowy zegarek Forerunner 610 zaprojektowany specjalnie z myślą o biegaczach, którzy dążą do nieustannej poprawy swoich wyników.

Garmin, Forerunner 610Garmin, Forerunner 610

Jest to pierwsze urządzenie z rodziny Forerunner wyposażone w dotykowy ekran, który umożliwia sprawną obsługę nawet w rękawiczkach. Unikalna konstrukcja Forerunnera 610 zapewnia pełną odporność na wilgoć, więc nie straszny mu pot czy niespodziewane załamanie pogody podczas treningu.

Forerunner 610 z dotykowym ekranem (fot. Garmin)Forerunner 610 z dotykowym ekranem (fot. Garmin)

Korzystanie w trakcie biegów z Forerunner 610 można porównać do ćwiczeń z osobistym trenerem – powiedział Jakub Szałamacha, Marketing Manager Garmin Polska. – Udostępnianie informacji odnośnie tempa, przebytej odległości i czasu, monitorowanie obciążenia naszego organizmu, czy możliwość porównywania wyników do tych, jakie uzyskał przyjaciel po drugiej stronie globu czyni z Forerunnera 610 rozwiązanie idealne dla prawdziwych fanów biegania.

Konstrukcja warta wyróżnienia

Korzystając z zegarka Forerunner 610 podczas biegu, dzięki dotykowemu ekranowi, można bez trudu sprawdzić najważniejsze dane odnośnie przebytej odległości, prędkości czy poziomu zmęczenia.

Czuły, dotykowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, umieszczony w ergonomicznej obudowie sprawia, że model ten znakomicie sprawdza się podczas treningów.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=R6r6KAUL7fo&feature=player_embedded#at=61]

Najlepszym dowodem potwierdzającym zalety konstrukcji Forerunner 610 jest nagroda Red Dot Design, przyznawana za wyróżniające się wzornictwo w ramach ogólnoświatowego konkursu organizowanego przez Germany Design Zentrum. Wśród tysięcy produktów z ponad 60 krajów to właśnie urządzenie Garmina zostało uhonorowane tym zaszczytnym wyróżnieniem. 

Osobisty trener

W trakcie treningów Forerunner 610 może powiadamiać użytkownika za pomocą alarmów dźwiękowych lub wibracyjnych o tętnie, tempie czy przebytym dystansie (monitor pracy serca dostępny jest w zestawach lub jako osobne urządzenie).

Korzystając z monitora pracy serca oraz nowej funkcji Training Effect można w precyzyjny sposób śledzić poziom wysiłku podczas ćwiczeń. Wykorzystując informacje dostarczone nam przez Forerunnera 610 lepiej i skuteczniej zaplanujemy nasz trening dostosowując go do indywidualnych możliwości.

Amerykański rekordzista Josh Cox (fot. Garmin)Amerykański rekordzista Josh Cox (fot. Garmin)

Zdrowa rywalizacja

Forerunner 610 oferuje także inną, ciekawą funkcjonalność – Virtual Racer. Pozwala ona na zestawianie i analizowanie naszych własnych wyników na przestrzeni czasu.

Dzięki temu możemy zmierzyć się z własnymi osiągnięciami z przeszłości oraz porównać swoje wyniki do tych, udostępnianych przez użytkowników serwisu społecznościowego Garmin Connect (http://connect.garmin.com). Wystarczy tylko pobrać i zapisać w pamięci Forerunner 610 odpowiednie informacje.

Zakładając profil w Garmin Connect staniemy się aktywnym członkiem społeczności składającej się z ponad 50 mln użytkowników z całego świata. Korzystając z serwisu bez najmniejszych problemów będziemy mogli sprawdzić postępy, wyznaczać nowe cele czy też udostępniać informacje na temat naszych treningów czy tras biegowych rodzinie i znajomym.

Dodatkowo, po przesłaniu informacji z Forerunner 610, Garmin Connect umożliwi przetworzenie danych zapisanych podczas ćwiczeń. Dzięki temu zyskamy dostęp do m.in. wykresów obciążenia naszego organizmu, dokładnych map topograficznych tras oraz wielu innych, cennych z punktu widzenia biegacza danych.

Garmin Forerunner 610 dostępny będzie w sprzedaży w Polsce w drugim kwartale 2011 r. Więcej informacji na temat modelu Garmin Forerunner 610 znaleźć można na stronie: http://sites.garmin.com/forerunner610/.

Źródło: Garmin

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0