HomeNowości z rynku

Deuter wprowadza nową linię plecaków wspinaczkowych Gravity

Coraz większe zainteresowanie wspinaczką spowodowało poszerzenie kolekcji plecaków Deuter o nową linię. Produkty w obrębie serii Gravity zostały skonstruowane w oparciu o konsultacje z osobami na co dzień powiązanymi z wspinaczką i nie tylko. W testing teamie pojawili się również ratownicy górscy, przewodnicy, alpiniści, instruktorzy oraz właściciele sklepów outdoorowych.

Dzięki szerokiej wiedzy i nieszablonowym podejściu udało się stworzyć zupełnie nową, kompletną i zbalansowaną linię plecaków wspinaczkowych. Wszystkie modele zostały zaprojektowane tak, aby spełnić oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Seria charakteryzuje się nieskomplikowanym, lekkim i wytrzymałym wykonaniem oraz unikatową kolorystyką wyróżniającą produkty spośród całej kolekcji.

HAUL 50

Topowym modelem kolekcji jest Gravity Haul 50, który stanowi niezwykle uniwersalny plecak transportowy i wspinaczkowy z systemem nośnym Alpine Back. Cała zewnętrzna część zbudowana jest z bardzo wytrzymałego materiału TPU odpornego na przetarcia i przecięcia. Jego największym atutem jest odpinana osłona, która po zapięciu zakrywa system nośny tworząc w ten sposób torbę, a po odpięciu i zaczepieniu końców może służyć jako pokrowiec przeciwdeszczowy.

Gravity Haul

MOTION

Model dedykowany dla osób chcących spakować swój sprzęt wspinaczkowy do jednego plecaka. Tym samym jest to doskonałe rozwiązanie do transportu sprzętu pod skałę lub sztuczną ściankę wspinaczkową. Główną zaletą plecaka jest innowacyjny dostęp do komory głównej – pionowy zamek przebiegający przez całą długość pleców zapewnia łatwy i szybki dostęp do wnętrza i zapobiega ubrudzeniu po stronie pleców przez magnezję lub błoto. Kolejnym praktycznym rozwiązaniem jest organizacją wnętrza plecaka, gdzie znajdziemy kieszenie boczne i troki do zabezpieczenia butów lub innych akcesoriów wspinaczkowych.

ROCK & ROLL

Rocj & Roll to wielofunkcyjny plecak, który znajdzie swoje zastosowanie podczas wypraw w niewysokie góry oraz posłuży do transportu sprzętu pod ściankę. Jego cechą wyróżniającą spośród pozostałych modeli z serii Gravity jest system zamykania roll-top. Pozwala on na dowolne regulowanie wielkości głównej komory plecaka przy jednoczesnej ochronie przed deszczem. Praktycznym rozwiązaniem jest również V-kształtna budowa plecaka, która nie krępuje ruchów i zapewnia odpowiednią stabilność podczas użytkowania.

Deuter Gravity Rock & Roll i Motion

EXPEDITION

Expedition to bardzo lekki i praktyczny plecak alpinistyczny, który doskonale sprawdzi się podczas ataku szczytowego. Prosta, nieskomplikowana, a zarazem wytrzymała konstrukcja sprawia, że jest to plecak przeznaczony do najcięższych zadań.

PITCH 12

Najmniejszy plecak z kolekcji Gravity. Doskonale sprawdzi się podczas wspinaczki, pokonywania długich dróg lub w codziennym użytku.  Z łatwością można zapakować go do większego plecaka w celach transportowych.

Deuter Gravity Expedition i Pitch

ROPE BAG i ROPE SHEET

Klasyczna torba na linę dodatkowo wyposażona w pasy kompresyjne. Pokrowiec dla zapewnienia wygody posiada kolorowe troki do rozpoznania końca liny.

Deuter Rope Bag

Kolekcja Gravity została wzbogacona o woreczki na magnezję w dwóch rozmiarach oraz wersję boulderową. Seria posiada także plecaki Guide w charakterystycznej dla siebie, granatowej kolorystyce.

Deuter Guide 30+ SL i Guide 45+)

Informacja prasowa marki Deuter

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0