HomeNowości z rynku

Alpin Tour Plus – nowy czekan w ofercie Climbing Technology

Climbing Technology szykuje się do sezonu zimowego, poszerzając ofertę skierowaną do miłośników zaśnieżonych szlaków. Znany producent sprzętu wspinaczkowego i ekwipunku górskiego wypuścił właśnie na rynek nową wersję czekana – Alpin Tour Plus.

Alpin Tour Plus – nowy czekan w ofercie Climbing Technology

Model przygotowany przez specjalistów pracujących dla włoskiej marki, stanowi rozwinięcie niezwykle popularnej rodziny Alpin Tour. Linia, która wciąż zajmuje ważne miejsce w portfolio CT, zyskała uznanie klientów za sprawą bardzo korzystnego stosunku jakości do ceny.

Wersja Alpin Tour Plus to klasyczny czekan, bazujący na sprawdzonych rozwiązaniach, które przypadły do gustu użytkownikom wcześniejszych modeli. W porównaniu z Alpin Tour, nowy przedstawiciel rodziny wzbogacony jednak został o kilka patentów, mających jeszcze bardziej poprawić funkcjonalność.

Elementem, który w pierwszej kolejności rzuca się w oczy, jest praktyczna rączka z przyczepnej i odpowiednio wyprofilowanej gumy, odpowiadająca ze pewniejszy chwyt. Warto także zwrócić uwagę na stylisko wykonane z lekkich, ale bardzo wytrzymałych stopów i pokryte matową, zapewniającą dobrą przyczepność, farbą. Czekan posiada też wygodną pętlę nadgrastkową, którą łatwo można wyregulować, dostosowując do kształtu dłoni. Takie rozwiązania służą zwiększeniu bezpieczeństwa – przede wszystkim podczas pokonywania trudniejszych odcinków trasy.

Równie duże zaufanie wzbudza ostrze – wykonane z bardzo wytrzymałej, hartowanej stali. Receptą na zamrożony śnieg lub twardy lód są specjalnie zaprojektowane ząbki, które zapobiegają ślizganiu się czekana. Model ten wyposażony też został w praktyczną łopatkę, gotową do wykucia stopni lub wyczyszczenia chwytów. Czekan Alpin Tour Plus posiada też solidny, stalowy grot, umożliwiający sprawną penetrację lodu. Producent przewidział również możliwość wpięcia karabinka, o czym świadczy obecność otworów rozmieszczonych na głowicy oraz grocie.

Stylisko czekana poddane zostało procesowi anodyzacji, który nie tylko poprawił wygląd produktu, ale także uodpornił go na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych. Model Alpin Tour Plus dostępny jest w trzech wersjach: o długości 50 cm (waga ok. 455 g), 60 cm (waga ok. 484 g) oraz 70 cm (waga ok. 514 g).

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0