HomeNowości z rynku

Premiera kolekcji 4F dla Łotewskiej Reprezentacji Olimpijskiej – PyeongChang 2018

W Rydze odbyła się prezentacja kolekcji na Zimowe Igrzyska w PyeongChang 2018, przygotowanej przez markę 4F dla Łotewskiej Reprezentacji Olimpijskiej. Każdy komplet odzieży sportowej składa się z ubrań na ceremonię otwarcia, odzieży treningowej i codziennej oraz akcesoriów — łącznie 45 elementów. 

Przy tej kolekcji dołożyliśmy wszelkich starań, aby połączyć najnowocześniejsze technologie, takie jak wysokiej jakości bezszwowe tkaniny oddychające i materiały wodoodporne z tradycyjnymi elementami łotewskimi — na przykład barwy narodowe Łoty: biel, szarość i czerwień łotewska, jak również specjalny symbol siły i jedności Łotewskiej Reprezentacji Olimpijskiej: warkocz — powiedział Igor Klaja, prezes zarządu spółki OTCF, właściciela marki 4F.

Premiera kolekcji 4F dla Łotewskiej Reprezentacji Olimpijskiej

Dziś, prezentujemy drugą kolekcję ubrań dla łotewskiej delegacji olimpijskiej, która powstała przy współpracy z polską marką 4F. Jej działalność znacząco rozwinęła się od kiedy rozpoczęliśmy współprace, bo dzisiaj ubrania sygnowane marką 4F są przygotowywane już dla sześciu Komitetów Olimpijskich: polskiego, serbskiego, greckiego. Chorwackiego, macedońskiego i łotewskiego — powiedział Aldons Vrublevskis, przewodniczący Łotewskiego Komitetu Olimpijskiego Dzięki projektantom i całemu zespołowi kreatywnemu 4F, który pomógł stworzyć ubrania dla zespołu Łotwy. Jesteśmy pewni, że ubrania wykonane przez 4F pomogą naszym sportowcom osiągnąć cele w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich PyeongChang 2018 i innych ważnych wydarzeniach sportowych od 2018 do 2020 roku. Z całego serca popieramy nasz zespół, który będzie bronił honoru kraju w PyeongChang. Nowa identyfikacja wizualna łotewskiej drużyny pozwoliła nam dobrze wyglądać i być dumnym z samych siebie już na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w sierpniu 2016 roku. Dlatego mam nadzieję, że ubrania przygotowane na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pyeongchang pozwolą naszym zawodnikom stać na tle innych krajów.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z tak doświadczonym partnerem, jakim jest marka 4F, która przygotowała odzież dla polskich sportowców rywalizujących w Vancouver, Londynie, Soczi, Baku i Rio de Janeiro, a zeszłego roku również Łotewską Reprezentację Olimpijską. Jesteśmy pewni, że odzież uszyta przez 4F pomoże naszym sportowcom osiągnąć cele podczas Zimowych igrzysk olimpijskich Pjongczang 2018 oraz innych ważnych wydarzeń sportowych w latach 2018-2020, takich jak Olimpijski festiwal młodzieży Europy i Igrzyska olimpijskie młodzieży. Z całego serca kibicujemy naszej reprezentacji, która w Pjongczang będzie broniła honoru naszego kraju — powiedział Aldons Vrublevskis, przewodniczący Łotewskiego Komitetu Olimpijskiego. Łotwa będzie jednym spośród sześciu krajów ubranych przez markę 4F na Igrzyska w PyeongChang.

Kolekcja odzieży sportowej dla Łotewskiej Reprezentacji Olimpijskiej oraz kardy towarzyszącej, została przygotowana przez zespół projektantów Ranity Sobańskiej, dyrektor kreatywnej marki 4F. Aby opracować idealną odzież, wykorzystaliśmy nasze doświadczenie zdobyte przez prawie 10 lat pracy z olimpijczykami i 20 lat pracy z zawodowymi sportowcami — dodał I. Klaja.

Moda na technologię

Kolekcja została wykonana z najnowocześniejszych materiałów — wodoodpornych, a jednocześnie oddychających tkanin NeoDry softshell z wykończeniem DWR, które zapewniają doskonałą ochronę przed zimnem i wiatrem. Powleczone są teflonem, który zapobiega wchłanianiu wody. Zastosowaliśmy cięcie laserowe dla uzyskania większej trwałości, wodoodporne suwaki ze specjalnym wykończeniem kieszeni, zatrzaski magnetyczne, dekoracyjne i odblaskowe nadruki, rozwiązania pozwalające na obsługę wyświetlaczy dotykowych w rękawiczkach oraz wiele innych fascynujących elementów.

W tej kolekcji moda miesza się z technologią. Innowacyjne rozwiązania pozwalają wygrać z ekstremalnymi warunkami pogodowymi. Dlatego zamiast typowych szwów postanowiliśmy zastosować szwy spawane. Dla zwiększenia trwałości wykorzystaliśmy również technikę cięcia laserowego — powiedział I. Klaja. Powlekana tkanina Dermizax® 2L z 2-warstwową membraną stworzona przez japońskie przedsiębiorstwo Toray lub 3-warstwowe powłoki chronią sportowców przed śniegiem i silnym wiatrem. Najwyżej jakości suwaki YKK z wykończeniem wodoodpornym zostały zastosowane w torbach i na obraniach, aby zapobiegać penetracji przez wodę w trakcie deszczu. I jesteśmy dumni z jeszcze jednej rzeczy: wiele elementów dekoracyjnych i wentylacyjnych zostało wyciętych laserem, a część z nich powiela narodowy symbol warkocza – dodał I.Klaja

Kolekcja olimpijska zawiera szeroki zakres odzieży i akcesoriów: czapki, torby, plecaki, buty. Ogółem obejmuje 25 elementów odzieży, 3 pary butów i 14 akcesoriów.

Moda na tradycję

Praca nad kolekcją dla łotewskich olimpijczyków zajęła 24 miesiące — tyle czasu potrzeba na stworzenie kompleksowej oferty produktów. Po dogłębnych badaniach i dyskusjach Łotewska Reprezentacja Olimpijska otrzymała identyfikację wizualną. Składają się na nią logo reprezentacji i warkocz. Logo przedstawia trzy gwiazdy z Pomnika Wolności, słowo „Latvija” umieszczone zgodnie z proporcjami łotewskiej flagi (2:1:2) oraz Koła olimpijskie.

Element graficzny przedstawiający warkocz, dodany dla przedstawienia entuzjazmu i siły łotewskich olimpijczyków, symbolizuje trzy kluczowe wartości: ŻYWY, czyli „człowiek”, a nie maszyna; NADPRZYRODZONY, odwołujący się do „przyrody”, a nie „nauki”; UCZUCIOWY, odnoszący się do „ducha”, a nie „fizyczności”.

Repliki wybranych modeli z kolekcji olimpijskiej będą dostępne w sklepach 4F na Łotwie z końcem listopada. Oznacza to, że każdy na Łotwie będzie mógł pokazać swoje wsparcie dla Reprezentacji i z całego serca jej kibicować. To naprawdę niepowtarzalna możliwość dla wszystkich fanów — powiedział Igor Klaja.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0