HomeRynek outdoor

Garmin świętuje sprzedaż 200 milionów produktów

Garmin Ltd. świętuje sprzedaż ponad 200 milionów urządzeń nawigacyjnych wykorzystujących system GPS oraz produktów z kategorii wearables. Fakt ten zbiega się w czasie z zakończeniem pierwszej fazy rozbudowy głównej siedziby firmy w Olathe w Kansas.

Garmin Forerunner (fot. Garmin)

Nowa część kampusu o powierzchni 750 000 metrów kwadratowych zwiększa możliwości w obszarze produkcji i dystrybucji urządzeń przeznaczonych na rynek lotniczy ponad dwukrotnie.

Szybki rozwój firmy komentuje Cliff Pemble, prezes i dyrektor generalny Garmin:

Nasze produkty napędzają pasje klientów na całym świecie. Zaledwie sześć lat temu firma Garmin świętowała sprzedaż 100 milionów produktów. Dziś podwoiliśmy tę liczbę i znacznie rozszerzyliśmy naszą działalność, aby stać się liderem na wszystkich obsługiwanych przez nas rynkach, w tym na rynku wearables, który w ostatnich latach był źródłem niezwykłego wzrostu. Świętując te wspaniałe przełomowe chwile, dziękujemy naszym klientom i współpracownikom, którzy umożliwili nam tak szybki rozwój.

Firma Garmin, założona w 1989 roku przez niewielką grupę inżynierów, obecnie zatrudnia ponad 12 000 osób w ponad 30 krajach. Wraz z zakończeniem rozbudowy kampusu Olathe, rozpocznie się druga faza modernizacji obecnego magazynu i zakładu produkcyjnego Garmin w nowoczesny obiekt badawczo-rozwojowy i wspierające go biura. Po zakończeniu budowy, 96-akrowy kampus Garmin Olathe będzie oferował w sumie 2,25 miliona metrów kwadratowych powierzchni, z miejscem dla maksymalnie 2600 nowych pracowników.

Od dziesięcioleci firma Garmin jest pionierem w dziedzinie nawigacji GPS oraz urządzeń i aplikacji bezprzewodowych, które są przeznaczone dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Marka dostarcza rozwiązania dla pięciu głównych segmentów jakimi są: motoryzacja, lotnictwo, żeglarstwo, outdoor i rekreacja.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0