HomeNowości z rynkuLeksykon Polskich Marek

Leksykon Polskich Marek: Power Canvas

W kolejnym artykule z cyklu Leksykon Polskich Marek przedstawiamy markę z własnym zapleczem produkcyjnym i oryginalnym podejściem do wzornictwa – polskiego producenta koszulek termoaktywnych, firmę Power Canvas.

Od 2017 roku, pod szyldem Power Canvas powstają w Polsce koszulki termoaktywne przeznaczone dla miłośników różnych aktywności outdoorowych. Charakterystyczną cechą, która jako pierwsza rzuca się w oczy jest barwne i wesołe wzornictwo oraz nadruk w technologii fullprint.

Produkty Power Canvas powstają w manufakturze w Krakowie (fot. Power Canvas)

Wszystkie produkty Power Canvas powstają w manufakturze zlokalizowanej w Krakowie. Stosunkowo młoda marka skorzystała z możliwości szybkiego rozwoju i wejścia na nowy obszar rynku, dzięki swojemu doświadczeniu i zapleczu w postaci parku maszynowego oraz pracowników z prowadzonej przez lata działalności w pokrewnym obszarze – produkcji odzieży sportowej na indywidualne zamówienia firm i grup biegowych (www.runspiration.pl).

Każda koszulka zapakowana jest w oryginalne opakowanie (fot. Power Canvas)

W ten sposób na naszym rynku pojawiły się radosne koszulki termoaktywne szyte ręcznie ze specjalistycznych materiałów technicznych produkowanych w Polsce. Koszulki posiadają sportowy, autorski krój, płaskie szwy oraz rozciągliwe nici, co sprawia, że idealnie nadają się do różnych aktywności outdoorowych. Materiał z technologią CoolMax® zapewnia odpowiedni poziom oddychalności, szybko wysycha, odprowadza wilgoć i nie trzyma brzydkich zapachów. Jak mówią właściciele marki:

Koszulki wyróżniają się jakością szycia. Zwracamy bardzo dużą uwagę na wykończenia i dodatki, a całą radość związaną z aktywnością sportową staramy się przenieść na nasze grafiki. Koszulki warte są zabrania na drugi koniec świata!

Marek w Tatrach (fot. Power Canvas)

Do tej pory w ofercie marki Power Canvas występują wyłącznie koszulki, jednak właściciele – zachęceni ich pozytywnym odbiorem – pracują obecnie nad bluzami z kapturami, longsleevami, singletami i kilkoma innymi tajemniczymi projektami. Aktualnie w ofercie znajdują się koszuli damskie i męskie (po 7 rozmiarów) dostępne w ponad 20 barwnych wzorach.

Monika w USA (fot. Power Canvas)

Marka Power Canvas wypuściła niedawno na rynek oficjalną kolekcję specjalną inspirowaną postacią jednego z naszych himalaistów, Jerzego Kukuczki. Więcej informacji na temat tego ciekawego projektu zrealizowanego we współpracy z Fundacją Wielki Człowiek oraz wzory z tej kolekcji znajdziecie na stronie marki.

Organizatorzy wyścigu autostopowiczów Krakostop na mecie w Grecji (fot. Power Canvas)


Profil firmy

Marka: Power Canvas

Strona www: www.powercanvas.pl

Adres e-mail: hello@powercanvas.com

Podstawowe produkty: Radosne koszulki termoaktywne

Główna siedziba firmy: Kraków

Lokalizacja produkcji: Własna manufaktura w Krakowie

Główny rynek zbytu: Polska

Zagraniczne rynki zbytu: Kraje UE

Liczba zatrudnionych pracowników: 15 osób zatrudnionych na umowę o pracę

Charakterystyka produktów: Sportowy krój, płaskie szwy, nietuzinkowe wzornictwo, lokalna produkcja wykorzystująca polskie materiały z technologią CoolMax®: oddychające, odporne na brzydkie zapachy, szybkoschnące i odprowadzające wilgoć.

Krótka historia marki:

Marka Power Canvas została założona w 2017 roku. Powodem jej powstania są przyjaciele i Klienci pierwszej naszej marki – Runspiration, w której ofercie znajdują się głównie rozwiązania indywidualne dla firm i grup biegowych, www.runspiration.pl). Zaczęli oni prosić nas o ubrania nie tylko do biegania, ale do szerszej gamy aktywności sportowych i możliwość kupowania pojedynczych sztuk. Dzięki własnej manufakturze produkcyjnej zatrudniającej drukarzy, krawcowe i projektantów przygotowaliśmy odpowiedź na obecną potrzebę rynku, czyli radosne termoaktywne koszulki! W niedalekiej przyszłości zamierzamy zwiększyć dostępność i różnorodność oferowanych produktów. Obecnymi właścicielami naszej Spółki są dwie osoby prywatne (stanowiący obecny Zarząd Spółki) oraz Fundusz Inwestycyjny.

Komentarz właściciela:

Opierając się na swoim kilkuletnim doświadczeniu w produkcji ubrań sportowych oraz pasji do prowadzenia aktywnego trybu życia planujemy rozwój w dwóch głównych kierunkach. Pierwszym z nich jest sektor gotowej odzieży sportowej. Chcemy każdemu dać możliwość kupienia pięknie zaprojektowanych, a zarazem specjalistycznych produktów z naszych oraz partnerskich sklepów. Konkurujemy z ogromnymi markami, istniejącymi na rynku od kilkudziesięciu lat. Chcemy jednak wyróżniać się wyjątkowym designem, polską produkcją oraz ciekawymi projektami. Przykładem jest nasza współpraca z Fundacją Wielki Człowiek, dzięki której powstała, ciesząca się popularnością, kolekcja specjalna “Jerzy Kukuczka”. Drugi kierunek, który obejmujemy to produkcja personalizowanych ubrań sportowych. Oferta jest skierowana do drużyn, klubów, firm, agencji reklamowych oraz organizatorów eventów. Mamy możliwość projektowania i szycia profesjonalnych, w pełni personalizowanych strojów sportowych przeznaczonych do różnych dyscyplin. Realizujemy zamówienia już od jednej sztuki, a czas ich realizacji trwa mniej niż 3 tygodnie. Nasze produkty podróżują z klientami po całym świecie, dlatego też sprzedaż i wysyłka poza granice Polski, nie stanowią dla nas żadnego problemu.

***

Zapraszamy również do pozostałych artykułów w naszym cyklu poświęconym polskim producentom.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0