HomeNowości z rynku

Manaslu Outdoor – pierwsze techniczne kosmetyki na rynku

Pod koniec marca br. na rynku outdoorowym zadebiutowała nowa marka – Manaslu Outdoor. Produkty tej firmy wypełniają niszę na naszym rynku, będąc – według zapewnień właścicieli marki – pierwszymi kosmetykami technicznymi dla ludzi aktywnych.

Manaslu Outdoor – kosmetyki techniczne dla ludzi aktywnych (fot. mat. Manaslu Outdoor)

Kosmetyki, ale dlaczego techniczne?

Podczas tworzenia produktów Manaslu Outdoor, zostały wzięte pod uwagę aspekty nie tylko ochronne, ale również i praktyczne, które wpływają na użytkowanie kosmetyków podczas wszelkich aktywności fizycznych w różnych warunkach. W wyniku tego powstały kremy o naturalnym składzie, których głównym zadaniem jest ochrona skóry.

Kremy o naturalnym składzie, których głównym zadaniem jest ochrona skóry (fot. mat. Manaslu Outdoor)

Kremy nie spływają wraz z potem, a także są odporne na ścieranie. Specyfiki Manaslu Outdoor nie pozostawiają też śladów na ubraniach, są poręczne w użytkowaniu, łatwe w aplikacji i utrzymują się na skórze nawet do 12 godzin, dzięki czemu nie musimy powtarzać aplikacji. Kremy zostały skrojone na miarę potrzeb i oczekiwań osób aktywnych – zarówno kobiet jak i mężczyzn. Każda deklaracja opisująca produkt ma pokrycie w badaniach laboratoryjnych i testach aplikacyjnych.

Dwa pierwsze produkty marki Manaslu Outdoor (fot. mat. Manaslu Outdoor)

Manaslu Outdoor debiutuje na naszym rynku z dwoma produktami spełniającymi wyżej wymienione założenia marki. Są to kremy City Outdoor SPF30 oraz Extreme Outdoor SPF50.

City Outdoor SPF30

City Outdoor SPF30 nie jest kolejnym zwyczajnym kremem z filtrem. Dzięki barierze ochronnej, przede wszystkim zabezpiecza skórę przed szkodliwym wpływem działania smogu i zanieczyszczonego powietrza. Idealnie nadaje się do codziennego stosowania podczas treningu, jazdy na rowerze czy spaceru w przestrzeni miejskiej. Filtr SPF30 jest dopełnieniem kompleksowego działania ochronnego kremu.

City Outdoor SPF30 (fot. mat. Manaslu Outdoor)

Extreme Outdoor SPF50

Drugi z produktów Manaslu Outdoor, Extreme Outdoor SPF50 to pierwszy krem, który tworzy na skórze membranę. Dzięki niej skóra oddycha podczas wzmożonego wysiłku fizycznego, a jednocześnie jest chroniona przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak mróz, wilgoć, suche powietrze czy ostre słońce. Membrana utrzymuje się na skórze do 12 godzin, co powoduje dużą wygodę użytkowania. Dzięki zastosowaniu składnika aktywnego MossCellTec No.1 skóra szybciej dostosowuje się do zmieniających się warunków atmosferycznych. Pozostałe składniki aktywne dbają o to, aby skóra była dodatkowo nawilżona, dotleniona i odżywiona, nawet podczas intensywnych aktywności.

Extreme Outdoor SPF50 (fot. mat. Manaslu Outdoor)

Testy i opinie najlepszych

Ambasadorami marki są m.in. Renia i Artur Małek oraz Paulina Ligocka. Zanim kremy trafiły do sprzedaży zostały przetestowane przez ambasadorów m. in. w Nepalu, Kathmandu czy w USA. Jak pisze w swojej rekomendacji Artur Małek:

Marka Manaslu Outdoor na stałe dołączyła do zestawu mojego wyposażenia.

Naturalne składniki, vegan, unisex

Krem Extreme Outdoor SPF50 składa się w 84% ze składników naturalnych, które gwarantują odpowiednie działanie na wysokim poziomie, bez szkody dla środowiska. Główny składnik aktywny kremu, MossCellTec™ No.1 to ekstrakt z komórek mchu, który pomaga skórze dostosować się do częstych zmian czynników atmosferycznych. Jest on pozyskiwany z mchu Physcomitrella patens hodowanego w sposób zrównoważony, bez niszczenia jego naturalnych siedlisk. Składniki tworzące ochronną membranę, jak wosk Candelilla czy masło Kokum to również składniki naturalne.

Składnik aktywny kremów Manaslu Outdoor pozyskiwany jest z mchu Physcomitrella patens hodowanego w sposób zrównoważony, bez niszczenia jego naturalnych siedlisk (fot. mat. Manaslu Outdoor)

Krem jest w 100% wegański i nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. Nie był też testowany na zwierzętach na żadnym etapie produkcji.

Marka Manaslu Outdoor tworząc swoje pierwsze produkty skupiła się również na tym, by ich działanie było równie korzystne dla skóry zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Informacja prasowa Manaslu Outdoor

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0